Výluka vysílače Krásné

Ve středu 9.listopadu od půlnoci do šesté hodiny ranní proběhne výluka vysílače Krásné, ze které jsou odbavovány DVB-T2 programy především pro významnou část Východočeského kraje.

Vysílač Krásné

Televizní a rozhlasový vysílač Krásné se nachází 500 m od obce krásné na 614 m vysokém vrcholu Krásný v Železných horách.

Areálu vysílače, dnes v majetku společnosti České Radiokomunikace a.s. dominuje 182 m vysoká věž ukotvená šesti masivními lany.

Vysílač byl vybudován v letech 1958-1960, kdy se stal historicky prvním vysílačem ve východních Čechách. Jednalo se tehdy o jeden z deseti základních televizních vysílačů v Československu, na kterých vysílal tehdejší jediný program ČST.

Digitální vysílání z vysílače Krásné započalo 31. března 2010 spuštěním multiplexů 1a 2. Jelikož se využilo kanálů, které nebyly používány analogovým vysíláním (32, 39), mohly vysílat digitální a analogové programy souběžně. Kvůli možnému rušení analogového vysílání v Polsku se nejprve vysílalo se sníženým výkonem na 25 kW. O rok později byl výkon zvýšen na stávajících 100 kW.

Vysílač Krásné

Programy mimo provoz

Během výluky budou mimo provoz multiplexy 21, 22 a 23. Programů celoplošného multiplexu 24 (Nova, Nova Fun, Nova Action, Nova Gold, Nova Lady, Relax, Rebel JOJ Family, CS Mystery, Paramount Ntwork, Sport5, ABC, Šláger Originál, Šláger Muzika, Nickelodeon Ukraine, V1) budou fungovat během této výluky dále, neboť jsou odbavovány z jiných vysílačů. 

Výluka se týká kanálů 26, 28 a 34.

Mimo provoz bude :

multiplex 21 - kanál 26 (ČT1, ČT2, ČT3, ČT24, ČT D/art, ČT Sport, ČT1 JM, ČT1 SM)

multiplex 22 - kanál 28 (Prima, Prima+1, Prima love, Prima COOL, Prima ZOOM, Prima MAX, Prima KRIMI, Prima STAR, Prima SHOW, CNN Prima NEWS, Óčko, Óčko STAR, Retro)

multiplex 23 - kanál 34 (Nova, Nova Cinema, Barrandov TV, Barrandov Krimi, Barrandov Kino,Noe, Televize Seznam, 1+1)

Nezapomeňte

informovat především své babičky a dědečky, jsou to ranní ptáčata a nefunkční televize pro ně představuje neřešitelnou situaci.

Chcete dostávat podobné aktuality do emailu ?

Nic jednoduššího, stačí vyplnit váš email do formuláře :

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.