Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

České televizní programy v zahraničí

V poslední době prudce narostl počet dotazů diváků, kteří zkoumají možnost příjmu českých televizních programů v zahraničí. U sousedů na Slovensku se jedná o logický krok vzhledem k zastavení distribuce řady českých televizních programů ze strany místních operátorů.

Ale nejedná se pouze o slovenské diváky, kteří by rádi přijímali české televizní programy, množství podobných dotazů jsem obdržel od diváků z Británie, Německa, Itálie a dalších zemí.

Proč české televizní programy v zahraničí

Proč je zájem o české televizní programy v zahraničí je nasnadě. Rodiny, které se do zahraničí přestěhovaly chtějí zůstat v kontaktu s českým prostředím, pro děti jsou české televizní programy možností zůstat k kontaktu s rodným jazykem, zpravodajské kanály pak přinášejí přehled o dění v České republice (i když často není o co stát).

A nejde jen o rodiny, které se vystěhovaly do zahraničí. Je mnoho lidí, kteří pobývají v zahraničí dlouhodobě z pracovních nebo studijních důvodů, kteří nechtějí s domovinou ztratit kontakt.

V neposlední řadě je také třeba řada českých televizních programů zajímavá například pro naše slovenské sousedy, kteří nemají díky příbuznosti jazyka problém české programy sledovat a tyto programy mohou jejich nabídku kvalitně obohatit. 

Je příjem českých televizních programů v zahraničí možný legálním způsobem ?

Je a pojďme se podívat jak na to.

Technologické možnosti příjmu českých televizních programů v zahraničí

Pokud pomineme příhraniční příjem okolo hranic ČR, zbývají nám pouze dvě možnosti příjmu českých televizních programů, a to satelitní nebo prostřednictvím internetu. Pojďme se podívat zblízka na oba způsoby, neboť každý z těchto způsobů má svá specifika, výhody ale také zápory. A úvodem také podtrhnu společnou vlastnost - oba způsoby jsou placené, neboť k příjmu je zapotřebí uzavřít smlouvu s příslušným českým operátorem, který tuto službu nabízí. 

Příjem prostřednictvím satelitu

Po technické stránce je příjem satelitního vysílání v zahraničí (především v Evropě) technicky nejjednodušší, stačí instalovat přijímací parabolu, vložit dekódovací modul a mohlo by se zdát, že je hotovo.

Družice, které čeští operátoři používají k distribuci televizních programů k divákovi, spolehlivě pokrývají území celé Evropy s dostatečnou rezervou.

Jedná se především o orbitální pozice 23,5 stupňů váchodně (systém ASTRA) a 1 stupeň západně (družice THOR).

satelit astra

pirátský příjem TV.jpeg

Ale ouvej

Pro příjem českých televizních programů prostřednictvím satelitu je třeba uzavřít smlouvu s českým poskytovatelem těchto služeb a zde nečekaně narazíme na neřešitelný problém - je vyžadováno, aby bydliště zákazníka bylo na území České republiky. Pokud tedy zájemce o české televizní programy bydlí trvale v zahraničí, tuto podminku samozřejmě nesplní a nemůže uzavřít příslušnou smlouvu obdržet kartu pro satelitní příjem.

Potom jsme svědky, jak zájemci o takové služby shání českého občana, který by si nechal smlouvu napsat na sebe ale službu by využíval někdo úplně jiný v zahraničí. Technicky to samozřejmě funguje, satelitní signál nezná hranice, ale právně čisté to samozřejmě není.

K tomu se ovšem váže ještě další problém. K příjmu satelitního vysílání je (samozřejmě kromě televizoru) potřebný satelitní set top box s kartou operátora nebo dekódovací modul. Žádný český satelitní operátor nedisponuje potřebnou servisní sítí v zahraničí, a proto pronájem set top boxů a modulů přímo do zahraničí není možný. potřebné zařízení lze sice zakoupit, ale bez záruky funkčnosti a podpory operátora.

Satelitní příjem českých programů v zahraničí proto sice v jádru možný je, ale jedná se o příjem, který není v po právní stránce úplně "košer".

Příjem prostřednictvím internetu

Příjem českých televizních programů prostřednitvím internetu je jednodušší a snadno realizovatelný.

K příjmu postačí "chytrý" Smart televizor s nainstalovanou aplikací operátora. Je sice možné využít (pouze teoreticky) i internetové boxy operátora, ale vzhledem k tomu, že žádný operátor nemá servisní síť v zahraničí, jedná se pouze o fiktivní možnost.

Televizor

logo telly 400x200

Internetový operátor TELLY

Operátor Telly umožňuje uzavřít smlouvu se zájemcem o poskytování služeb, který nemá bydliště v České republice a služby jsou garantovány na celém území Evropské unie.

Jedinou podmínkou je použít smart televizor s připojením k internetu, který umožňuje instalaci aplikace Telly, seznam podporovaných zařízení včetně televizorů najdete na telly.cz/zarizeni

Vzhledem k neexistenci technické podpory v zahraničí neposkytuje Telly internetové set top boxy ke starším televizorům. Je proto nezbytné použít moderní Smart televizor, který umožňuje instalaci aplikaci Telly pro příjem televize přes internet. Upozorňuji také, že rychlost a stabilita internetového připojení je k bezproblémovému sledování televize přes internet zásadní, základní informace k této problematice najdete v příspěvku Obecné možnosti příjmu TV v záložce TV přes internet.

Pro případné zájemce o služby Telly doporučuji navštívit stránky TELLY věnované internetové televizi a prohlednout si především nabídku programových balíčků a skladbu programů. Zde získáte i informace o cenách jednotlivých balíčků, které berte jako informativní, protože jako exkluzivní partner Telly vám mohu nabídnout neveřejné ceny.

Klíčové vlastnosti internetové televize Telly

  • sledování až na 6 zařízeních (2 sledování v ceně)
  • sledování lze zastavit, přetočit, vrátit zpět
  • 100 hodin na vaše nhrávky
  • 20.000 hodin zábavy v sedmidenním archivu
  • většina programů v HD kvalitě
  • funguje v celé EU

Nekupujte zajíce v pytli

Řada zájemců o internetovou televizi nemusí mít s tímto druhem šíření televizních programů zatím žádnou zkušenost. Proto doporučuji vyzkoušet si tuto službu zdarma "nanečisto".

Nainstalujte si do svého televizoru aplikaci Telly pro příjem internetové televize. Po instalaci je třeba ke zprovoznění aplikace zadat párovací kód, který umožní sledovaní programů. Vážným zájemcům tento kód na omezenou dobu poskytnu a to umožní si plnohodnotně aplikaci i sledování programů otestovat. Můžete tak v reálu vidět všechny nabízené programy, jejich kvalitu i stabilitu.

Pro vyžádání párovacího kódu mně kdykoli kontaktujte telefonicky, emailem, přes chat....

Jak se stát zákazníkem Telly

V případě, že vás testovací sledování svou nabídkou a kvalitou uspokojí, není problém se stát řádným zákazníkem Telly. Co k tomu budete potřebovat ?

Pro uzavření smlouvy jsou potřeba klasické údaje (jméno, příjmení, adresa, rodné číslo a číslo osobního dokladu, telefon, email), vybraný programový balíček, způsob úhrady faktur. Tyto údaje lze pohodlně vyplnit na stránce Nezávazná poptavka služeb internetové televize Telly.

Po předání těchto údajů na Telly je vypracována smlouva a zákazník je telefonicky kontaktován pracovníkem zákaznické podpory, kdy dojde k ověření údajů a zákazník dá potřebné souhlasy (např. pro zpracování osobních údajů). Smluvní dokumenty jsou zaslány zákazníkovi emailem. Přístup do aplikace Moje Telly je umožněn až po složení kauce ve výši 500.-Kč.

Po připsání kauce na účet Telly  jsou zákazníkovi odeslány přihlašovací údaje do internetové aplikace Moje Telly, kde si již sám vygeneruje potřebné párovací kódy a může pohodlně sledovat vybrané televizní programy.

Jak probíhá placení služeb Telly

Zákazníkovi je měsíčně zpravidla emailem zaslána faktura za služby Telly. Jediným omezením ja pak potřeba uhradit tuto fakturu v českých korunách na účet Telly, který je veden u UNICREDIT BANK CZECH REPUBLIC AND SLOVAKIA, A.S..

Platba v jiné měně není možná.

Považujete uvedené informace za přínosné ? Podělte se o ně s ostatními prostřednictvím sociálních sítí !

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.