Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Pár slov k obsahu těchto webových stránek

Mou prací je především lezení po střechách, instalace antén, měření signálů a jejich následný rozvod k televizorům a případné řešení problémů s tím spojených.

Tyto stránky jsem začal psát spíše jako prezentaci své práce, ale postupem času se z nich stal soubor různých informací, návodů a nakonec i té prezentace. Nejsem grafik ani webový designér. Odborník v tomto oboru se jistě v mnoha případech nad úrovní tohoto webu možná pousměje, ale já osobně považuji za velký úspěch, že jsem tuto problematiku zvládl alespoň na "vyhovujíící".

Obsah tohoto webu dělám jako svůj koníček navíc ke své standartní práci jenom proto, že mně to občas i baví. Berte proto jeho obsah tak jak "leží a běží". Kdo zde najde inspiraci nebo odpověď na vé otázky, bude asi rád, ostatní musí hledat jinde..

Antény a anténní systémy

Mnoho dotazů směřuje na vhodnou volbu antény, rozbočení signálu na íce televizorů a podobně, problémy s rušením televizního signálu (inverze, internet 5G)  a podobně.

U všech instalací, které jsem realizoval se těmto otázkám věnuji s maximální péčí. Některé komkrétní příklady jsou popsány i na těchto stránkách.

Antény (individuální i společné) jsou hlavním bodem mého snažení.

Husova sat3

televize přes internet

Televize přes internet

Trend, který hýbe v současné době laickou věřejností. kdo nemá televizi přes internet, jako by nebyl.

Ale je to skutečně úplně pro každého ta správná cesta ? Nepřijde v dohledné době podobné rozčarování a vystřízlění jako v případě televize přes satelit ?

I na tyto otázky se na těchto stránkách snažím odpovědět na základě svých konkrétních poznatků z praxe..

Internet a WIFI

Skoro se může stát, že se snažím míchat zákonitosti příjmu televizních programů s naprosto odlišnou problematikou.

Jenže to je pouze na první pohled, například hybridní služba HbbTV (pověstné červené tlačítko) je toho jasným příkladem.

Realizovat v rodinném domě datový rozvod a především funkční bezdrátové připojení (WIFI) není pouze o tom, postavit doprostřed domu "zázračný" HD modem nejmenovaného operátora a doufat, "že to bude chodit".

internet a wifi

SIP telefon

IP telefony a domácí vrátníky

Když už je v domě (bytě) raelizován datový rozvod a opravdu funkční WIFI, pak se otevírají i jiné možnosti, než pouhé čtení emilů a zpráv na mobilu či tabletu.

Datový rozvod a spolehlivá WIFI vytvoří v domácnosti informační cestu, přes kterou mohou fungovat další a další zařízení.

Tato zařízení (a týká se to například i pevné telefonní linky) pak mohou poskytovat řadu komfortních služeb, které nám mohou zpříjemnit život.

Domácí automatizace

Správně navržený datový rozvod umožní navzájem spojit různá zařízení a naučit je tím "novým kouskům" a dát tak základ k takzvanému chytrému domu. 

Pravda, opravdový chytrý dům je záležitost spíše novostaveb, kde se takovou variantou počítá napřed (a počítá se také s příslušnou cenovou relací za takovou "legraci").

Ale i ve staší zástavbě a při rekonstukci domu můžeme navzájem spojit různá zařízení (alarm, kamery, osvětlení, regulaci vytápění a tak podobně) za překvapivě nízké náklady a dosáhnout daleko vyššího komfortu bydlení.

domácí automatizace

bastlíř

Pro fandy a bastlíře

Anténní technika není až tak raketová věda a řadu věcí zvládne realizovat i nadšený bastlíř a kutil.

Právě pro tuto kategorii jsem zavedl rubriku Technický koutek, kde se snažím popsat různé situace a jejich řešení. Nač znovu vynalézat kolo.

Vždy se jedná o poznatky a řešení, které jsem osobně zažil, proto je touto cestou dávám jako inspiraci ostatním k dispozici.

Rady a porady v případě potíží

Občas se prostě něco nedaří a nedaří. Proto jsem k dispozici na telefonu, emailu, chatu, abych mohl v případě potřeby pomoci.

A to nejen v případě technického problému s příjmem televize, ale také například s konzultací při koupi televizoru nového.

Kontaktovat mně můžete kdykoli ve slušnou denní dobu, na víkendy a svátky si již dávno nehraji.

Carousel poradna

mimořádně

Občas čerstvé zprávy z oboru

Čas od času se v televizním světě něco významného stane. Začne vysílat nová televizní stanice, nějaká nopak své vysílání ukončí. A i taková výluka vysílače dokáže vyděsit mnohého televizního diváka.

Tyto, pro mne významné novinky se snažím na těchto stránkách prezentovat tak jako další zajímavosti z oboru.

Novinky najdete překvapivě v rubrice Aktuality.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.