Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Poruchy televizního příjmu

BEZ SIGNÁLU

Hlášky typu "bez signálu", případně "žádný nebo slabý signál" jsou strašákem mnoha televizním diváků. Včera televizor ještě normálně fungoval a dnes toto.

Situace vypadá sice dramaticky (zvláště před začátkem oblíbeného seriálu), ale chce to zachovat chladnou hlavu a pokusit se problém vyřešit. Mnohdy totiž může jít o zcela banální závadu, kterou jsme schopni logickými kroky idenfikovat sami a následně i odstanit. Ne že bych se chtěl připravovat o práci, ale skutečně některé závady jsou natolik banální, že je v silách průměrně šikovného kutila je odstranit svépomocí nebo alespoň ji lépe identifikovat a urychlit proces odstranění. Existuje samozřejmě spousta závad, se kterými si laik zcela evidentně neporadí a na nápravu bude třeba technika, ale za pokus to stojí.

Popíšeme si zde nejčastější možné závady, způsob jejich identifikace a možnosti nápravy. Pouze zdůrazňuji, že je třeba postupovat důkladně a s rozmyslem, žádné kroky nepřeskakovat a pečlivě vyhodnotit provedené zásahy. Tato cesta, byť mnohdy příliš technicky nevypadá, vede k nejefektivnějšímu řešení.