Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Společná televizní anténa

Vše o společných televizních anténách, jejich modernizaci a možném rozšíření programové nabídky

Terestrické televizní vysílání si i po přechodu na DVB-T2 udrželo nadpoloviční podíl mezi technologiemi šíření televizního signálu. V současnosti jej v České republice využívá téměř 54 domácností. Vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů bude zachované i po roce 2030. Podle dat společnosti Nielsen Admosphere je stávající podíl satelitního příjmu televizního signálu zhruba 26 procent, IP TV méa cca 17,5 procenta domácností a kabelovou televizi vyuívá cca 13 procent.

Pro srovnání, v EU je podíl sledování pozemního vysílání 42 procent, například v Itálii a Španělsku činí podíl sledování pozemního vysílání 75 procent, ve Francii 55 procent.

Tato čísla dokládají, že že přes rozmach dalších technologií (především IP TV) je pozemní televizní vysílání stále domimantní cestou ke sledování televizních progamů. I proto je společná televizní anténa pro nezanedbatelnou skupinu diváků nepostradatelným zařízením a zaslouží naší pozornost.

 • Modernizace společné televizní antény

  Společná televizní anténa je sice starší dáma, ale sloužit může ke vší spokojenosti dál a dokonce přinášet více programů. 

  3. 12. 2022 | Článků: 3

 • Rozšíření programové nabídky společné televizní antény

  V rozvodu společné televizní antény nemusí být pouze základní televizní programy českých celoplošných pozemních DVB-T2 multiplexů, programová nabídka může být daleko pestřejší.

  V zásadě můžeme rozšířit počet programů ve společné televizní anténě dvěma způsoby, a to zařadit do rozvodu společné televizní antény dostupné vysílání (pokud samozřejmě je k dispozici) okolních států, případně obohatit programovou nabídku o satelitní programy rozváděné v rozvodu STA.

  Rozšíření programové nabídky televizních programů o programy vysílané prostřednictvím satelitu může být zajímavé nejen pro české diváky v bytových domech, cizokrajné hosty v hotelech, penzionech, ale také pro stávající a nově vznikající národnostní menšiny. Není problém "ušít" programovou nabídku na míru potřebám obyvatel, hostů, případně dlouhodobě ubytovaným cizincům.

  3. 12. 2022 | Článků: 6


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.