Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Další programové pozice v DVB-T2 multiplexu 23

České Radiokomunikace, provozovatel pozemního DVB-T2 multiplexu 23, vytvořily v tomto multiplexu staronové programové pozice TEST 1, TEST 2 a TEST 3. Staronové proto, že programové pozice s těmito názvy již v multiplexu 23 byly, ale v průběhu času na nich byly zprovozněny nové programy (HIT, A11, SPKTRUM HOME a SPORTY TV). Z původních testovacích programových pozic taky zbyla poslední, a to TEST 4, kterou 2. dubna tohoto roku obsadí nový program Warner TV.

DVB-T2 multiplex 23

Celoplošný DVB-T2 multiplex 23 v současné době šíří tyto programy :

Nova, Nova Cinema, TV Barrandov, Barrandov Krimi, Kino Barrandov, Noe, Televize Seznam, A11, Spektrum Home, Sporty TV, Hit TV. Současná programová pozice TEST 4 se v dubnu změní na Warner TV.

Nově přibyly testovací pozice TEST 1, TEST 2 a TEST 3.

České Radiokomunikace LOGO.png

Marcel Procházka, ředitel právního a regulatorního útvaru Českých Radiokomunikací, k tomu na síti X (dříve Twitter) uvedl :

"V celoplošné DVB-T2 síti 23 už máme poslední testovací pozici Test-4, kterou by měla během pár týdnů začít využívat nová televizní stanice. Proto jsme dnes do vysílání zařadili tři nové testovací pozice (Test-1, 2, 3) pro budoucí televizní kanály. MUX 23 se hezky zaplňuje :-)"

Jak naladit

Moderní televizní přijímače a některé set top boxy vybavené funkcí automatické aktualizace kanálů naladí nové programové pozice automaticky (v tomto případě je již budte mít v seznamu programů). Pokud váš televizní přijímač nebo set top box tuto funkci nemá, je nutno ručně znovu naskenovat obsah multiplexu 23 na příslušném televizním kanálu.

A na jaké programy se na nových programových pozicích můžeme těšit ?

To zatím zůstává velkou neznámou.

Považujete uvedené informace za přínosné ? Podělte se o ně s ostatními prostřednictvím sociálních sítí !

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting