Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Do konce tohoto roku nový program v DVB-T2 

V celoplošném multiplexu 23 Českých Radiokomunikací se objevila nová programová pozice s názvem TEST 5.

Marcel Procházka, České Radiokomunikace : 

"V celoplošné DVB-T2 síti 23 jsme dnes začali vysílat pozici Test-5. Do konce roku by se na jedné z test pozic měla objevit nová TV stanice. V posledních měsících evidujeme zvýšený zájem o vysílání v našich digi vysílacích sítích - diváci se mohou těšit na rozšíření TV nabídky"

České Radiokomunikace LOGO.png

Nová pozice "dělá společnost" dalším dvěma testovacím pozicím pod názvem TEST 1 a TEST 4, které byly uvedeny do provozu již dříve. Podle předchozího vyjádření provozovatele multiplexu 23, Českých Radiokomunikací, bude na pozici TEST 1 v budoucnu vysílán další program A11 (licence pro vysílatele dnes hovoří o názvu Sporty TV) a na pozici TEST4 pak teleshoppingový program. Ani u těchto programů však není pevný termín spuštění.
Na všech testovacích pozicích je vysílána pouze černá obrazovka v rozlišení 960x544p v kodeku HEVC se zvukem ve formátu AAC, zobrazuje se  i prázdné testovací EPG

Televizní přijímače a set top boxy s automatickou aktualizací programů zajistí naladění nové programové pozice TEST 5 v multiplexu 23 automaticky. U ostatních je třeba ručně provést nové skenování příslušného televizního kanálu, na kterém v našem konkrétním místě příjmu multiplex 23 vysílá.

Na co se můžeme těšit ?

Odpověď na tuto otázku zatím zůstává zahalena tajemstvím. Nezbývá než se obrnit trpělivostí a nechat se překvapit.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.