Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Maximalistická varianta

Popisovat blíže podobnou maximalistickou variantu je svým způsobem nemožné. Hovoříme o modulárním provedení, které dovolí rozvádět desítky (a klidně i stovky) televizních programů ze satelitní distribuce.

Modulární transmodulátor Fracarro

Pro ukázku a demonstraci jsem vybral modulární systém italského výrobce Fracarro ale podobných modulárních sestav vyrábí další výrobci celou řadu.

Nejde konkrétně popsat možnosti takových sestav, vždy bude záležet na konkrétních požadavcích a tím pádem na konkrétní konfiguraci. 

fracarro 3dgflex

Dekódování programů

Od počtu kódovaných programů se odvíjí potřebný počet dekódovacích modulů. Vzhledem k tomu, že výrobce SMIT vyrábí několik typů dekódovacích modulů Irdeto s kapacitou 2, 4, 6, 8, 12 a 16 současně dekódovaných programů, je možno různou kombinací docílit potřebné kapacity.

Je samozřejmé, že cena takto koncipované hlavní stanice pro příjem satelitních programů s jejich následnou distribucí v normě DVB-T v rozvodu STA díky většímu počtu dekódovacích modulů prudce roste. Pro představu, cena modulu pro současné dekódování 16 programů se pohybuje okolo 10 tisíc Kč. 

Přibližná cena tohoto řešení

Ani při nejlepší vúli nelze bez znalosti požadované konfigurace rozumně odhadovat cenu takového zařízení. Lze maximálně konstatovat, že pořizovací hodnota by rozhodně překročila 100 tisíc Kč v závislosti na tom, kolik by bylo potřeba jednotlivých komponent takové sestavy a případných dekódovacích modulů.

Na druhou stranu požadavek na rozvod více než stovky satelitních programů v normě DVB-T v STA již asi nelze nazývat pouhým rozšířením programové nabídky STA, jedná se zcela jistě o vyjímečné řešení ve velmi specifických případech.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting