Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Hořická regionální televize

Nebo chcete-li infokanál obcí Hořicka

Zajímá mě váš názor

Již delší dobu se zabývám myšlenkou vybudovat v Hořicích městský infokanál, respektive místní televizní vysílání pro Hořice a okolí.

Velmi by mě proto zajímal názor co nejširšího okruhu potenciálních diváků, zda by podobný počin byl smysluplný

Vysílání by bylo odbavováno z malého pozemního televizního vysílače v normě DVB-T tak, aby bylo přístupné všem divákům na normálních televizních přijímačích Hořicích a blízkém okolí.

vysílač

Region Hořicko

Pojďme se podívat, jaké obce tvoří region Hořicka.

obec počet obyvatel obec počet obyvatel obec počet obyvatel obec  počet obyvatel
Bašnice 200 Bílsko u Hořic 100 Boháňka 221 Borek 91
Bříšťany 249 Cerekvice n.B. 637 Červená Třenešná 133 Dobrá Voda u H. 534
Holovousy 492 Hořice 9245 Chomutice 622 Jeřice 378
Lískovice 221 Lukavec u Hořic 267 Miletín 896 Milovice 240
Nevratice 152 Ostroměř 1379 Petrovičky 29 P.Újezd a Vojice 598
Rašín 65 Rohoznice 321 Sobčice 284 Staré Smrkovice 220
Sukorady 215 Tetín 130 Třebnouševes 290 Úhlejov 83
Vřesník 97

Jak je z tabulky patrné, region Hořicka tvoří celkem 29 měst a obcí s celkovým počtem cca 18.500 obyvatel (podle statistického úřadu jde přesně o 18.389 obyvatel). Nejde tedy o úplně zanedbatelný počet.

Čemu by takové vysílání mohlo sloužit

Tak jako i v jiných městech ČR především k šíření informací určených právě pro obyvatele těchto regionů, 29 městských a obecních úřadů by mohlo získat možnost informovat nejen své občany ale celý region, co je v jejich obci či městě nového, zajímavého, o přímých přenosech ze zastupitelstev nemluvě.

Pro místní podnikatele by vznikl cenově dostupný kanál pro prezentaci svých výrobků a služeb. Je pochopitelné, že místní řemeslník se těžko bude prezentovat v celostátní televizi za raketovou cenu, když jeho pole působnosti je v regionu.

Politickým stranám by taková  možnost prezentace dala více prostoru pro představení svých kandidátů i programů.

Každého asi napadne mnoho námětů pro další využití takového informačního kanálu.

Lze samozřejmě namítnout, zda v době sociálních sítí není místní televizní kanál přežitkem. Asi není potřeba zdůrazňovat, že ne každý je na sociálních sítích aktivní a řada obyvatel sociální sítě ani nevyužívá. Přeci jen, možnost se pohodlně usadit v křesle a sledovat televizor je pro řadu lidí pohodlnější.

Váš názor mě zajímá

Otevírám zde možnost diskuze na toto téma. Rád se seznámím s názory obyvatel našeho regionu, které by se pro případnou realizaci tohoto zámyslu daly využít. A samozřejmě přivítám i další nadšence, kteří by měli zájem se této taškařice zúčastnit aktivně.

Tento příspěvek berte pouze jako sondu, zda by byl o tento způsob šíření zájem. O technickém řešení, umístění vysílače a podobných záležitostech mám již nějakou představu. Další zúčastnění lidé, program a vůbec nepřeberné množství navazujících podrobností je k řešení i na základě vašich připomínek a návrhů.

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.