Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Letošní MS ve fotbale v Kataru v rozlišení UHD na TVP 4K

Fotbaloví fanoušci a zároveň milovníci obrau ve vysokém rozlišení si při sledování letošního MS ve fotbale přijdou na své. Na polském programu TVP 4K jsou přenosy v nativním UHD rozlišení a na kvalitě obrazu je to opravdu znát. 

Vysílání je FTA, tedy volné bez kódování.

Program TVP 4K

Program byl zařazen v minulém týdnu do polského testovacího DVB-T2 s názvem DVB-T2 test TVP (alespoň podle stránek polského provozovatele Emitel).

V multiplexu dále najdeme programy TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info, TVP Polonia, TVP Nauka, TVP Rozrywka, TVP World, TVP Dokument.

Tvp4K

Sněžné jámy

Vysílač Sněžné jámy

Z tohoto vysílače je odbavován polský MUX1 (kanál 30), MUX2 (kanál 47), MUX3 (kanál 24), DVB-T2 test TVP (kanál 37) a DVB-T MUX 8 (kanál 6).

Vyzářený výkon je u všech multiplexů (mimo MUX8) 100 kW.

MUX 8 (kanál 6) koliduje s naším rozhlasovým vysílání DAB a je proto nepoužitelný.

Kde naladit

V našem regionu (východočeský kraj), ale i na řadě míst středních Čech včetně Prahy lze poměrně stabilně a bezproblémově přijímat vysílání polské televize z vysílače Sněžné jámy.

Vysílač Sněžné jámy, umístěný v boudě U Sněžných jam (nazývaný polsky RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły, v polovině 20. stol. krátce též Wawel, německySchneegrubenbaude) se nachází na polské straně Krkonoš. Původně zde bylo roku 1837 postaveno provizorní přístřeší, později kamenná budova s ubytováním a restaurací, dále pak hotel. Od roku 1960 je budova využívána jako vysílací zařízení.

Budova se nachází na polské straně Krkonoš nad Sněžnými jámami (polsky Śnieżne Kotły) mezi Vysokým kolem a Violíkem v nadmořské výšce 1 490 m. Od Špindlerova Mlýna je vzdálena vzdušnou čarou cca 7 km severozápadně. Kolem vede červeně značená hřebenová turistická Cesta česko-polského přátelství.

Jak bylo řečeno, kanál TVP 4K najdeme v testovacím MUXU DVB-T2 test TVP, který je vysílán na kanále 37, horizontální polarizace, vyzářený výkon 100 kW.

Kdo má možnost tento vysílač naladit, tomu mohu sledování fotbalových utkání z Kataru jen doporučit, kvalita obrazu je opravdu fascinující. 

Máte zájem o příjem tohoto programu, jste z východních Čech a chtěli byste příjem ověřit, případně realizovat ?

Kdykoli mě kontaktujte na telefonu 605 240 909, emailem, přes chat, prostě dle libosti.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting