Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Nová možnost komforní komunikace

Jsem rád, že si tyto stránky našly své návštěvníky, kteří zde hledají například pomoc se svými problémy v oblasti příjmu DVB-T2 i satelitního vysílání, případně poptávají návrh a realizaci anténních systémů a podobně. 

Snažím se, aby každý pokud možno pohodlně a rychle našel co hledá. Je samozřejmé, že občas člověk potřebuje konzultaci nebo se na něco zeptat. Zvláště při úvodní debatě o zřízení nového anténního systému a dalších záležitostech s tím spojených je nutno prodiskutovat řadu věcí, kdy používat například email nebo chat není z hlediska rychlosti zrovna to pravé ořechové.

Jsem kontaktní kdykoli na telefonu, emailu i prostřednictvím chatu. Ale občas nastane situace, kdy by člověk přivítal, aby mohl položit dotaz bezprostředně při prohlížení stránek. Znamená to ovšem šáhnout po telefonu, najít příslušné číslo, vyťukat a ... Většinou to obnáší vstát od počítače, vzpomenout si, kam člověk naposledy mobil odložil a zkrátka "moc práce".

Proto jsem na své stránky implementoval novou možnost komunikace, a to vytočit mé telefonní číslo jedním kliknutím na tlačítko na stránce a uskutečnit hovor zdarma ihned, bez nutnosti dalších činností.

Nové tlačítko ZAVOLEJTE MI ZDARMA

Tlačítko pro vytočení telefonického hovoru najdete v pravé dolní části části obrazovky pod okénkem chatu. Polohu tlačítka ukazuje červená šipka na  přiloženém obrázku. 

Tak jako je okno chatu dostupné kdykoli při procházení webových stránek, i tlačítko s možností okamžitého vytočení mého telefonního čísla vás bude provázet  na všech stránkách webu

Není třeba třeba zadávat žádné číslo, aplikace sama vytočí přímo mé číslo.

klikni a volej new

Technické řešení

Tento způsob telefonování nepoužívá žádné další aplikace (například Skype, Zoom, Teams a podobně), vystačí si pouze s internovým prohlížečem.

Jedná se čistokrevnou IP telefonii s využitím vlastností IP pobočkové ústředny a hovor se chová jako každý jiný telefonický hovor, to znamená, že jej lze přijmout, dále přepojovat, nechat "spadnout" na záznamník ...

Toto řešení v nejbližší době popíši i na těchto stránkách v rubrice IP telefonie pro další zájemce, protože si myslím, že by mohlo být zajímavé pro řadu dalších živnostníků jako jsem já. Pricip a popis řešení pak najdete v příspěvku Telefon z webu.

Předpoklady a omezení

Jediným přepokladem je, že používáte multilmediální počítač (tablet) vybavený zvukovou kartou a mikrofonem (v dnešní době jde snad o všechny). Naopak jediným omezením (zatím) je, že není podporován prohlížeč Safari. To samé platí o použití s mobilním telefonem.

Je také nutno počítat s tím, že příchozí hovor není identifikován žádným vaším telefonním číslem, nemohu vám tedy zavolat zpět. Dalším limitujícím faktorem je pak vámi používaný prohlížeč. Použitou technologii (WebRTC) nepodporuje prohlížeč Safari.

Zkuste si to

Pokud vás toto řešení doplnění komunikačních možností na webové stránky zajímá, nemáte zatím k anténám žádný dotaz, přesto vás to ponouká na příslušné tlačítko kliknout nebo jste prostě jen "hračička" a chcete vědět, co se po kliknutí stane, tak si prostě klidně klikněte. Sám se mezi "hračičky" počítám.

Těším se na slyšenou!

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting