Tři nové programové pozice v celoplošném pozemním multiplexu 23 vytvořily České Radiokomunikace.

Podle ředitele právního a regulatorního útvaru Marcela Procházky jsou připraveny pro nasazení nových televizních stanic. „V celoplošné DVB-T2 síti, kde vysílá např. Nova, Barrandov a Seznam, začínáme vysílat tři pozice Test-1, Test-2, Test-3, které mohou být použity pro nový televizní obsah. DVB-T2 zůstává primární distribuční platformou, kterou využívá pro televizní příjem více než polovina domácností,“ uvedl Procházka na Twitteru. Multiplex 23 kopíruje základními vysílači a většinou dokrývačů multiplexy 22 a 21, které rovněž provozují nebo u nich zajištují provoz CRA.

Síť nyní šíří televizní programy Nova, Nova Cinema, TV Barrandov, Kino Barrandov, Barrandov Krimi, TV Seznam, TV Noe a Rádio Dechovka. Kapacita sítě je využita zhruba z jedné třetiny.

Pro naladění nových programových pozic je nutno nechat naskenovat znovu příslušný DVBT-T2 kanál multiplexu 23, TV přijímače a set top boxy s automatickým laděním zařadí tyto nové programové pozice automaticky.

 

Vypadá to, že po delší době by se v oblasti pozemního vysílání mohly objevit nové programy. 

Jaké, to se budeme muset nechat překvapit.

6.února 2023 - o prvním nové programu je konečně rouhodnuto, pozemní DVB-T2 vysílání obohatí nový TV program Spektrum Home, více v příspěvku Program Spektrum Home od 1.března v pozemním vysílání.

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.