Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Čtyři nové programové pozice v celoplošném pozemním multiplexu 23 vytvořily České Radiokomunikace.

Podle ředitele právního a regulatorního útvaru Marcela Procházky jsou připraveny pro nasazení nových televizních stanic. „V celoplošné DVB-T2 síti, kde vysílá např. Nova, Barrandov a Seznam, začínáme vysílat tři pozice Test-1, Test-2, Test-3 a Test-4, které mohou být použity pro nový televizní obsah. DVB-T2 zůstává primární distribuční platformou, kterou využívá pro televizní příjem více než polovina domácností,“ uvedl Procházka na Twitteru. Multiplex 23 kopíruje základními vysílači a většinou dokrývačů multiplexy 22 a 21, které rovněž provozují nebo u nich zajištují provoz CRA.

Síť nyní šíří televizní programy Nova, Nova Cinema, TV Barrandov, Kino Barrandov, Barrandov Krimi, TV Seznam, TV Noe a Rádio Dechovka. Kapacita sítě je využita zhruba z jedné třetiny.

Pro naladění nových programových pozic je nutno nechat naskenovat znovu příslušný DVBT-T2 kanál multiplexu 23, TV přijímače a set top boxy s automatickým laděním zařadí tyto nové programové pozice automaticky.

 

Vypadá to, že po delší době by se v oblasti pozemního vysílání mohly objevit nové programy. 

Jaké, to se budeme muset nechat překvapit.

Aktualizace

6.února 2023 - o prvním nové programu je konečně rouhodnuto, pozemní DVB-T2 vysílání obohatí nový TV program Spektrum Home, více v příspěvku Program Spektrum Home od 1.března v pozemním vysílání. Bude vysílat na dosavadní programové pozici TEST 3

27.dubna 2023 - Na původní programové pozici TEST 2 začal vysílat nový program A11, více informací v příspěvku Nová televizní stanice A11 v pozemním DVB-T2 vysílání

V multiplexu 23 zbývají tedy ještě programové pozice TEST 1 a TEST 4.

Spekuluje se, že jednu z nich by mohl obsadit nový sportovní televizní program TV Aréna (viz informace serveru parabola.cz), na serveru mediaguru.cz byla zveřejněna informace, že tento program (TV Aréna) nakonec ponese název A11 Sport a dle informací Českých Radiokomunikací obsadí tento program programovou pozici TEST 1.

Přidat komentář

Přehled komentářů

  • Test-4

    20. 7. 2023 10:05:17 | Kolo

    Nevíte kdy bude vysílat a co tam bude?

    Odpovědět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.