Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Nový speciální DVB-T2 program v multiplexu Českých Radiokomunikací

V multiplexu Českých Radiokomunikací se objevila nová programová pozice s názvem Připrav se na budoucnost s programem DofE. Zatím zde k dnešnímu dni není vysílán žádný obsah.

Televizory s automatickým laděním si nový program naladí, u ostatních modelů a řady set top boxů  je třeba naskenovat multiplex 23 (v našem kraji hlavní kanály 34 nebo 31) ručně.

Máme se tedy těšit na novou programovou nabídku ? 

V tomto směru přijde asi zklamání. Jedná se o společný projekt nadace Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) a Českých Radiokomunikací.

Nadaci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu založil v roce 1956 manžel britské královny Alžběty II., princ Philip, vévoda z Edinburghu. Nadace má za cíl podporu mladých a své aktivity v ČR rozvíjí od roku 1995.

Jde o netypický celoplošný program na podporu veřejně prospěšných aktivit mladých lidí ve věku 14-24 let. Podpora mládeže v tomto věkovém rozmezí spočívá v tom, že se mladí lidé věnují aktivitám ze tří specifických oblastí (pohyb, dovednost a dobrovolnictví). Každé této aktivitě se pak věnují hodinu týdně, u každé aktivity si stanoví určitý cíl, který je má motivovat a posouvat dál. Absolventi po dokončení kurzu získají certifikát, který je uznávaný světovými univerzitami a na své aktivity mohou získat finanční podporu.

Bližší informace k k aktivitám nadace Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu lze najít na jejich stránkách www.dofe.cz

Další specialitou nového programu má být skutečnost, že obsah bude přenášen výlučně HbbTV, tedy přes takzvané "červené tlačítko".

O smysluplnosti celoplošného vysílání takového programu si každý může myslet své. Buď jak buď, minimálně to bude ukázka dalšího využití sitě DVB-T2. Na druhou stranu, pokud jsme přežili programové "pecky" typu GALERIE, KLENOT TV či NAŽIVO, asi už nikoho nic nepřekvapí.

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.