Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

IP ústředna Yeastar S20

Zde si popíšeme příklad malé pobočkové IP ústředny, která poskytuje mnoho užitečných funkcí. Možná se ptáte, k čemu by byla doma dobrá ústředna (už sám název evokuje nějako "bednu", ve které to cvaká). Skutečnost je ale jiná.

Nenechte se mýlit, dále popsaná "ústředna" je půdorysem menší než školní sešit A5 a "tlustá" cca 3 cm. Takovou "placku" schováte kamkoli. Ústředna se připojí pouze jedním ethernet kabelem do vaší místní (domácí) sítě a kromě naprogramování je to veškerá instalace.

Představte si, že máte rodinný dům, kde bydlíte společně s dospívajícími dětmi a třeba ještě se svými rodiči. Jste také například živnostník, takže telefonní spojení je pro vás důležité.

Tato malá pobobočková ústředna umožní telefonování navzájem mezi pobočkami (tedy syn, dcera, obývák, kuchyň, děda s baičkou, komunikátor u branky a tak dále a tak dále). Připojíte si k ní několik vstupních státních linek (na podnikání, syn jinou, dcera jinou, děda s babičkou také svoji jinou, prostě podle libosti. Sami určíte, kde která linka bude zvonit, zda se to bude lišit podle času a dne v týdnu, variabilitě se meze nekladou.

Mezi pobočkami jde nejen "obyčejně" telefonovat, jdou použít také jako interkom, kdy stiskem jednoho tlačítka svoláte celou rodinu k nedělnímu obědu.

Chcete jako podnikatel nejprve oslovit volajícího prostřednictvím hlasové asistentky, informovat ho například o své nepřítomnosti, o novinkách, propojit tento hovor s dalšími prvky domácí automatizace. I toto tato ústředna umí. Záznam hovorů je samozřejmostí.

Rádi byste své protějšky při telefonování viděli ? Není problém, ústředna umí přenášet videohovory a pořádat dokonce i videokonference.

Nechcete zmeškat žádný hovor z pevné linky ? Aplikace do mobilního telefonu vám přinese pevnou linku ať jste kdekoli na světě.

Odchází vám potomek studovat na druhý konec republiky nebo světa a chcete zůstat ve spojení pokud možno zdarma a zachovat mu třeba jeho domácí pevnou lunku ? Nic jednoduššího, potomek si pouze na drém konci republiky nebo světa připojí přes internet svůj telefon a volá stejně jako z vedlejšího pokoje.

Podobných vychytávek umí tato malá (16x16x3 cm)krabička více.

Chcete si vyzkoušet třeba zmíněnou hlasovou asistentku ? Zavolejte na 499 399 785 a pohrejte si dosyta.

Yeastar S20

Tato malá IP telefonní ústředna dovoluje připojit až 20 poboček, tedy SIP telefonů.

Yeastar S20

Ústředna zajištuje kromě základních volacích funkcí (přesměrování, přepojení,...) i množství pokročilých funkcí:

 • call centrum (volací fronty)
 • víceúrovňová automatická spojovatelka (IVR)
 • Provisioning pro telefony/TA brány
 • konference včetně řízení konference přes web
 • vyzváněcí skupiny
 • hlasová schránka včetně možnosti zaslání vzkazu na e-mail
 • LDAP server - globální adresář
 • Event Centre - notifikace v případě zvolené události
 • Firewall (včetně automatického blokování IP adres)
 • podrobný výpis hovorů (CDR)
 • E-mail-to-Sms / Sms-to-E-mail (po vložení GSM modulu)
 • Fax-to-E-mail
 • Hromadný import/export klapek z/do CSV souboru

Lze rozšířit také o kodek G.729. Licence kodeku G.729A je součástí ústředen řady S, není ji potřeba dokupovat.


K této ústředně si můžete naistalovat zdarma také tyto aplikace, které najdete ve webovém managementu v App centru:

LDAP Server - Poskytuje centralizovanou správu telefonních seznamů, což usnadňuje správu telefonních seznamů. Jakmile je spuštěn LDAP server, můžete vyhledat adresář LDAP a vyhledat kontakty na vašem IP telefonu.

Linkus - Linkus je mobilní klient, který Váš mobilní telefon propojí s Vaší firemní IP klapkou a umožní Vás spojit s kolegy a zákazníky, kdekoliv a kdykoli. Telefonujte a přijímejte hovory prostřednictvím firemní telefonní sítě, abyste snížili náklady na hovory a zvýšili efektivitu.

Conference Panel - Konferenční panel je vizuální ovládací panel pro Vaše konferenční hovory. Můžete pozvat lidi pomocí funkce dial-out na panelu nebo můžete použít telefon. Můžete také uložit všechny kontaktní informace účastníků do "Kontaktní skupiny", abyste je mohli znovu použít.

VPN Server - Aplikace VPN serveru poskytuje způsob, jak bezpečně připojit pobočkovou ústřednu k vzdálené síti. Provoz mezi ústřednou a vzdálenou sítí je šifrován, což zlepšuje zabezpečení ústředny.

Ústředna jsou založena na populárním open-source Asterisk 13, což přináší oproti řadě myPBX vyšší stabilitu, bezpečnost a řadu nových funkcí, např. možnost vícenásobné registrace klapky.

Tato ústředna podporuje i rozhraní AMI (Asterisk Management Interface), je tedy možné ústřednu integrovat s dalšími systémy, např. CRM.

Mezi novinky patří i automatické nahrávání hovorů, které je nyní dostupné na všech modelech řady, a to BEZ nutnosti zakoupit licenci. Hovory je možné ukládat na SD kartu nebo sítové úložiště (NAS)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.