Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Pokrytí a dostupnost v našem regionu

Jak to tedy vypadá s pokrytím DAB+ vysílačů v našem regionu ? Pokud mám na mysli náš region, myslím tím Hořice a okolí. Je třeba si uvědomit, že podmínky příjmu (tak jako u televizního vysílání) budou místo od místa odlišné.

Jak jsme si již řekli, v současné době máme v "éteru" celkem čtyři operátory, kteří vysílají své programy z různých vysílačů z různých lokalit.

Dále si projdeme jednotlivé operátory a vysílače, ze kterých vysílají a možnost příjmu u nás. Upozorňuji, že provozovatelé vysílání DAB+ používají více vysílačů v rámci republiky, pro zájemce o další informace odkazuji na digital.rozhlas.cz, kde jsou kompletní tabulky umístění vysílačů jednotlivých multiplexů. My se dále budeme zabývat dostupnými vysílači vnašem regionu.

Český rozhlas :

Vysílá pro nás z vhodné kóty Krásné u Pardubic z vysílače velkého výkonu. Příjem multiplexu Českého rozhlasu je tedy u nás bezproblémový a vysílání lze zachytit i na jednodušší přijímače s prutovou anténou uvnitř stavby.

TELEKO :

Tato společnost sice vysílá i z Černé Hory, avšak signál v Hořicích je poměrně slabý. Další alternativou je příjem multiplexu TELEKA z Prahy, nově je zbudován vysílač v Hradci Králové, odkud je signál ve výborné kvalitě.

RTI cz :

Tento operátor vysílá z Prahy poměrně malým výkonem, ale příjem v Hořicích a okolí je v zásadě možný.

České Radiokomunikace :

Příjem multiplexu Českých Radiokomunikací je u nás možný v poměrně dobré kvalitě z Prahy.

Je samozřejmé, že pokud chceme mít kompletní programovou nabídku všech provozovatelů multiplexů, musíme mít možnost přijímat v jednom místě všechny vysílače.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.