Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Polský veřejnoprávní MUX 3 přejde do DVB-T2

Polská veřejnoprávní televize TVP (Telewizja Polska) chystá překlopení svého terestrického multiplexu MUX3 v DVB-T/MPEG-4 do DVB-T2/HEVC. Změna vysílacího standardu a video kodeku proběhne ještě letos - krátce před vánočními svátky.

Po překlopení polského multiplexu 3 (MUX 3) do DVB-T2/HEVC (H.265) dojde zároveň k přechodu stanic TVP Historia a TVP3 na HD rozlišení. Jde o poslední dva programy v tomto multiplexu, které nebyly dosud šířeny ve vysokém rozlišení

Emitel

Emitel je předním provozovatelem pozemní televizní a rozhlasové vysílací infrastruktury v Polsku. .

emitel logo

Rozdělení přechodu PL MUX3 do DVB-T2

PL MUX3 1920x1080

Termín přechodu polského MUX3 do DVB-T2

Jak je z obrázku patrné, přechod polského MUX3 do DVB-T2 je rozdělen na dvě etapy, vysílače východní část Polska přejdou do DVB-T2 19.prosince 2023 (Varmijsko-mazurské, Podlaské, Mazovské, Lublinské, Svatokřížské, Malopolské a Podkarpatské vojvodství), západní část pak 15.prosince 2023 (Západopomořské vojvodství, Pomořské vojvodství, Lubušské vojvodství, Velkopolské vojvodství, Kujavsko-pomořské vojvodství, Lodžské vojvodství, Dolnoslezské vojvodství, Opolské vojvodství a Slezské vojvodství).

Pro diváky v Čechách, kteří využívají k příjmu polských programů předevší vysílač Sněžné Jámy, je aktuální datum 15.prosince.

Další informace

Protože přechod polského MUX3 do DVB-T2/HEVC není jedinou změnou, která bude provázena přechodným obdobím a následným konečným "usazením" programů, odkazuji v tomto na podrobné informace serveru Parabola.cz, kde zájemci najdou detailnější informace.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.