Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Přechod od freeSAT k Telly krok za krokem

Zdá se, že poslední ohlášené přeladění programů satelitní platformy freeSAT na družici THOR znamenalo pro řadu zákazníků pověstnou poslední kapku. Spolu s naprosto nezvládnutým přechodem této satelitní platformy na družici ASTRA je tak toto přelaďování programů (v poslední době již několikáté) onou pověstnou poslední kapkou v poháru trpělivosti.

Na základě mnoha dotazů jsem se rozhodl připravit podrobný popis přechodu k Telly.

Satelitní platforma Telly

Satelitní operátor Telly využívá pro šíření svých programů stejnou družici THOR jako dosud freeSAT.

V případě změny operátora tak není nutná žádná manipulace s parabolickou anténou

logo telly 400x200

Srovnejte programovou nabídku svého současného operátora s Telly

Pokud uvažujete (případně jste již rozhodnuti) o změně operátora, určitě doporučuji především srovnat programové nabídky. Co se týče běžných progtramů (ČT, Nova, Prima) jsoi na tom všichni satelitní operátoří v podstatě stejně a přináší stejné programy. Rozdíly jsou především v nabídce sportovních, filmových nebo přírodopisných programů. Zde si každý musí vybrat podle svých osobních preferencí a lze jen konstatovat, že žádný satelitní operátor nenabízí úplně vše podle vašeho gusta (týká se především sportovních programů).

Satelitní televize Telly nabízí celkem tři programové balíčky (Malý, Střední a Velký), podrobný seznam progtramů naleznete na stránkách Telly. Pro sportovní fanoušky bude asi příjemnou zprávou, že nabídka sportovních programů Telly obsahuje i programy Eurosport 1 a Eurosport 2. Nabídku sportovních programů Telly v poslední době rozšířil i progtram Premier Sport 4, který přináší zápasy MMA. Od nového roku 2024 také přibude program Premier Sport 3, který nabídne především tenis.

U jednotlivých programových balíčků Telly najdete i ceny předplatného, pro zákazníky, kteří přicházejí od jiného satelitního operátora (což je tento případ), však platí neveřejná cenová nabídky Telly. Tuto nabídky najdete v příspěvku Neveřejná nabídka Telly, je vyžadovaná registrace, protože nebídka je skutečně neveřejná, případně mě kontaktujte telefonicky na 605 240 909. Mohu pouze prozradit, že kromě set top boxů zdarma jsou ceny za programové balíčky více než konkurenceschopné.

Za zmínku stojí také fakt, že v rámci jednoho předplatného lze sledovat programy Telly až na čtyřech televizorech bez dalších poplatků.

Vybrali jste si ?

Pokud vám programová nabídka Telly vyhovuje a chcete k tomuto operátorovi přejít, uvádím dále několik praktických kroků k realizaci přechodu. Je to velmi jednoduché a celý přechod lze zvládnout v řádu dnů.

Co je třeba udělat ?

1. ukončit smluvní vztah s freeSAT

Výpověď smlouvy s freeSAT je jednoduchá, postačí zavolat na zákaznický servis freeSAT na číslo 222 999 900 a oznámit ukončení smluvního vztahu. Výpovědní doba je jeden měsíc a začíná běžet první den následujícho měsíce, to znamená, pokud vypovíte smlouvu během prosince 2023, výpovědní doba začne běžet 1.ledna 2024  a smlouva bude ukončena 21.ledna 2024.

Zároveň se informujte, zda musíte freeSAT vrátiti nějaké pronajaté zařízení (set top box, karta a podobně). Pokud ano, operátor zákaznického servisu freeSAT vám sdělí, jaké zařízení je třeba vrátit a sdělí adresu a způsob pro vrácení.

Zde doporučuji si doklad o odeslání vráeného zařízení pečlivě uschovat, protože na sociálních sítích kolují hrůzostrašné historky o smluvních pokutách za nevrácené zařízení, například zde.

2. vyplňte formulář na konci stránky

Formulář obsahuje veškeré údaje neutné pro uzavření smlouvy s Telly. Po jeho odeslání vás obratem kontaktuji, společně zkontrolujeme důležité údaje, abychom eliminovali případné chyby. Vyplnění a odeslání formuláře je pouze nezávazné a nevytváří ještě smluvní vztah.

Následně budou tyto údaje předány na zákaznický servis Telly, který připraví potřebné smluvní doklady. Smlouvu doručí k podpisu technik (v případě instalace technikem), respektive kurýr (v případě samoinstalace). Smlouva je uzavíraná na dobu dvou let.

poznámky ke smlouvě Telly

 • smlouva se uzavírá na dobu určitou s tráním dva roky
 • pokud zákazník nedodrží závazek, doplatí poskytnuté slevy

3. instalace zařízení a služeb Telly

Instalace zařízení a zprovoznění služeb Telly může proběhnout v zásadě dvěma způsoby :

  Instalace technikem Telly

  V případě, že zvolíte instalaci zařízení technikem Telly, zákaznický servis Telly předá potřebné údaje místně příslušnému technikovi Telly, který vás bude kontaktovat a dohodne termín osobní návštěvy a instalace. V rámci instalace dojde také k podpisu potřebných smluvních dokumentů.

  Samoinstalace

  V případě samoinstalace (zákazník si potřebné zařízení dodané Telly nainstaluje sám) vás bude kontaktovat kurýr, který přiveze zařízení dodané Telly a zároveň při předání zařízení dojde k podpisu smluvních dokumentů.

  Instalace zařízení je jednoduchá, jedná se v tomto případě vlastně o odpojení stávajícho zařízení (satelitního set top boxu) freeSAT o jeho náhradu zařízením Telly. V praxi jde tedy o odpojení a znovuzapojení satelitní antény, propojovacího (nejčastěji HDMI) kabelu do televizoru a napájecícho adaptéru. V případě použití chytrého CAM modulu do televizoru je postup obdobný.

  Vzhledem k tomu, že distribuce programů freeSAT i Telly probíhá ze stejné družice THOR, není třeba žádná manipulace se satelitní anténou (parabolou) ani změna ždádného nastavení. Lze konstatovat, že výměnu satelitního set boxu freeSAT za Telly zvládne průměrně technicky zdatný zákazník.

  Pokud by přesto při samoinstalaci zákazníkem došlo k problémům, kdykoli je možno požádat (telefonicky přes zákaznický servis Telly) o návštěvu technika.

  Zařízení dodávané Telly

  Pro satelitní příjem programů Telly je potřeba satelitní set top box (plus dekódovací karta), respektive chytrý modul do televizoru.

  Externí satelitní set top box Kaon

  Klasický externí satelitní set top box vybavený automatickým laděním programů Telly (FastScan). Výstup signálu HDMI, Scart, připojení Ethernet, optický výstup zvuku, napájení externí napájecí adaptér.

  set top box telly

  CAM modul Telly

  Smart CAM modul

  Optimální řešení pro moderní televizory. Modul se vloží přímo do televizoru, používá se pouze jedno dálkové ovládání. Modul má automatické ladění programů Telly (FastScan).

  Modul není součástí neveřejné cenové nabídky Telly a zájemce si ho musí v případě zájmu zakoupit za 1.000.-Kč individuálně.

  Další služby Telly

  Nabídku satelitní televize Telly lze kombinovat s nabídkou televize přes internet. Lze tak dosáhnout sledování televizních programů na celkem šesti zařízeních. Nabídku pak doplňuje možnost zřízení internetu od Nordic Telecom za akční cenu na jeden rok. Pro konkrétní nabídku mě kdykoli kontaktujte.

  Chybí nějaká informace ?

  Pokud jste zde nenalezli odpověď na další otázky, případně je něco nejasné, neváhejte mě kdykoli kontaktovat telefonicky na 605 240 909, emailem, případně na chatu. Připomínám také možnost kdykoli zdarma ihned zatelefonovat z počítače jedním kliknutím na tlačítko vpravo dole.

  Zdroj dynamické sekce: Nezávazná objednávka služeb satelitní televize Telly (Formulář)

  Zaujaly vás tyto informace ? Podělte se s ostatními na sociálních sítích :

  Považujete uvedené informace za přínosné ? Podělte se o ně s ostatními prostřednictvím sociálních sítí !

  inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.