Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Proč přejít právě k TELLY

Přiznám se, že k napsání tohoto příspěvku mně inspirovalo dění okolo konkurenční satelitní platformy freeSAT. Tento operátor je ve velmi nelehké pozici.  Není žádným tajemstvím, že freeSAT a Skylink mají stejného majitele, a to francouzskou společnost CANAL+, která koupí obou značek dostala do vínku nejen portfolio zákazníků obou českých zanček, ale především poměrně nepříjemný problém.

Je obecně známo, že satelitní operátor freeSAT používá pro distribuci svých programů družici THOR na pozici 0.8 stupňů západně, zatímco druhá platforma Skylink pak družici ASTRA 3B na pozici 23,5 stupně východně. CANAL+ tak získal dva operátory pro Českou republiku s distribucí programů přes dvě různé družice. Taková situace je vzhledem k velikosti trhu v České reublice nesmyslná a pro CANAL+ samozřejmě především drahá i s hledem na skutečnost, že programová nabídka freeSAT a Skylink ja naprosto totožná. Proto padlo ze strany vlastníka obou platforem logické rozhodnutí zachovat pro obě značky (freeSAT i Skylink) do budoucna pouze jednu distribuční trasu a bylo jen logické (vzhledem k počtu abonentů obou platforem), že CANAL+ budou do budoucna pro distribuci svých programů pro území ČR používat výhradně družici ASTRA 3B.

Zákazníci Skylinku tak zůstávají vcelku klidní, zatímco předplatitele freeSAT čeká přetočení antény z družice THOR na družici ASTRA 3B. Konečný termín pro přechod na družici ASTRA 3B nebyl dosud stanoven, ale osobně se domnívám, že k ukončení distribuce programů freeSAT přes družici THOR bude ukončeno během tohoto roku. Kromě tohoto "nekomfortu" v podobě nutného přetočení paraboly mnohdy nastávají další technické problémy. Někteří uživatelé dosud používají starší externí satelitní přijímače, které neumí funkci FastScan (automatické naladění programů operátora) a musí při každém přeladění programů tyto doplňovat ručně, což mnohým, technicky méně zdatným, činí problémy. 

Pro někoho z těchto důvodů nastal čas změnit satelitního operátora a v tomto případě se náhrada přímo nabízí.

TELLY

TELLY vysílá svoji platformu na několika transpondérech satelitu Intelsat 10-02 (1°W) a Thor 6 (0,8°W). Signál je kódován systémem Nagravision. Pro příjem je zapotřebí set-top box HD Kaon od operátora. K tomu nebo i samostatně lze přikoupit TELLY CA modul, jenž spolu s dekódovací kartou DIGI umožňuje přenos digitálního satelitního vysílání přímo do TV, bez nutnosti připojení dalších zařízení (externího satelitního přijímače).

Neveřejná cenová.png

CAM modul Telly

CAM modul TELLY

"Bezkartový" smart dekódovací modul TELLY, slovo bezkartový je v uvozovkách záměrně, neboť do modulu se sice žádná karta nezasouvá, nicméně ji modul v elektronické podobě sám již obsahuje.

Modul sám o sobě umožňuje FastScan programů TELLY (automatické ladění) i ve spojení s televizorem (starším typem), který tuto funkci nemá.

Programová nabídka TELLY

Pokud srovnáme programovou nabídku TELLY a freeSAT (nabídka Skylinku je totožná), lze konstatovat, že je velmi obdobná, já to nazývám "všude chleba o dvou kůrkách. V jednom směru je však nabídka TELLY oproti freeSAT bohatší, a tou jsou sportovní programy. Na rozdíl od freeSAT má TELLY v nabídce programy Eurosport 1 a 2, všechny programy Nova Sport, naopak nabídka TELLY postrádá program Canal+ Sport. Pokud tedy člověk není fotbalový nadšenec, je volba TELLY jasným rozumným řešením. Nedávno sportovní nabídku obohatily programy Premier Sport 3 (tenis) a Premier Sport 4 (Oktagon, MMA).

Do nabídky TELLY byly 29.2.2024 zařazeny i oba nové sportovní kanály Nova Sport 5 a Nova Sport 6! Týká se to satelitní i internetové distribuce.

Pokud budeme srovnávat cenu obou operátorů, opět se zásadně neliší. Navíc, přechodem k TELLY lze získat neveřejnou cenovou nabídku, která je dle mého názoru naprosto bezkonkurenční (viz dále)

Krátké shrnutí

  • TELLY používá k šíření svých programů stejnou družici jako freeSAT, na rozdíl od něj tam však i zůstane. Při přechodu z freeSAT na TELLY není třeba manipulovat s parabolickou anténou
  • TELLY i freeSAT nabízí možnost příjmu programů přes internet, zpětné shlédnutí a podobně
  • programová nabídka je až na drobnosti srovnatelná
  • cenově se oba operátoři zásadně neliší
  • TELLY nabízí více sportovních programů včetně žádaných Eurosportů a nového programu Premier Sport 4 (zápasy MMA), od ledna 2024 přibude také Premier Sport 3, který nabídne kompletní přenosy ze všech tenisových turnajů okruhu ATP Tour. Nabídku sportovních programů rozšíří od 29.2.2024 nové sportovní stanice Nova Sport 5 a Nova Sport 6.
  • dekódovací CAM modul s integrovanou kartou TELLY je vybaven funkcí FastScan, umožní  automatické ladění programů TELLY i na starších televizorech, které funkci FastScan sami nemají

Neveřejná cenová nabídka TELLY

Neveřejná cenová nabídka satelitní platformy TELLY je (jak vyplývá z názvu) opravdu neveřejná. Ze znalosti věci mohu pouze konstatovat, že se jedná opravdu o dramatickou slevu, nikoli ve stylu "nechci slevu zadarmo (pro pamětníky Šimka a Grossmanna). Neveřejnou cenovou nabídku televizního operátora TELLY najdete v příspěvku Neveřejná nabídka TELLY. Protože je však nabídka neveřejná, obsah bude zpřístupněn po registraci.

Pokud vás tato nabídka oslovila, kdykoli mně kontaktujte, rád vám sdělím podrobnosti, můžete i telefonicky na 605 240 909.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting