Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Rozšířená varianta

Rozšířená varianta je vhodná všude tam, kde je požadavek na příjem více satelitních programů, případně další funkcionality (viz dále). 

Transmodulátor Fracarro D-MATRIX 4S EVO

Tento transmodulátor umožňuje příjem 4 satelitních transpondérů (vysílačů) a z přijatých programů sestavit celkem 4 DVB-T výstupní multiplexy s kapacitou přibližně 30 programů (podle datového toku). Je vybaven 2 CI sloty, to umožňuje osadit celkem 2 dekódovací moduly. Nejedná se o modulové řešení, jeho kapacitu tedy nelze rozšiřovat.

fracarro evo

ikusi hotel

Transmodulátor IKUSI HTI-424

Jiná varianta od dalšího výrobce. Uvádím ji zde proto, aby bylo zřejmé, že podobná řešení lze realizovat různými komponenty různých výrobců.

Sestava na obrázku dokáže zpracovat signál ze 4 satelitních transpondérů (vysílačů) a z programů sestavit 4 výstupní DVB-T multiplexy.

Transmodulátor lze osadit až 2 dekódovacími moduly.

Sestavu lze dále  rozšířit o další 3 transmodulátory IKUSI HTI-424 a tím dále rozšířit počet rozváděných televizních programů.

V základním provedení je tato sestava ovšem dražší než předchozí modelový příklad.

Další podrobné informace o výrobku na stránkách prodejce ANTECH, který tuto sestavu nabízí jako cenově zvýhodněnou pod názvem KIT IKUSI HOTEL-kit.

Další funkce

Transmodulátor Fracarro je vybaven portem Ethernet, což umožňuje připojení k internetu a tím i jeho vzdálenou správu. To umožňuje například změnit přenášené programy a provádět další potřebné servisní úkony. V případě poruchy pak je zařízení schopno odeslat email a o poruše informovat technika a tím zkrátit dobu výpadku.

Další, neméně zajímavou funkcí je to, že zařízení má USB konektor pro připojení flash paměti. Na tomto externím paměťovém médiu může být umístěn video soubor, který je zařízením zpracován do klasického TV programu, který může být součástí výstupního DVB-T multiplexu. Tímto způsobem tak můžeme do společného televizného rozvodu vložit svůj program s informacemi, reklamou a podobně.

Dekódování programů

V případě potřeby umožňuje tento transmodulátor vložit 2 kusy dekódovacích modulů. pro náš příklad uvažujeme použití 2 modulů Irdeto SMIT profi 16, které jsou schopny dekódovat současně až 32 programů.

Firma SMIT vyrábí tyto moduly i s jiným počtem současně dekódovaných programů, a to 2, 4, 6, 8, 12 a zmíněných 16. Podle požadavku na příjem kódovaných programů tak můžeme tyto moduly libovolně kombinovat podle počtu kódovaných programů. Maximum je v tomto případě 32. 

Přibližná cena tohoto řešení

  • parabola plus LNB (závisí podle požadovaných programů) od cca 1.500.- Kč
  • transmodulátor Fracarro D-MATRIX 4S EVO cca 40.000.- Kč
  • dekódovací modul SMIT Irdeto Profi 16 (2 kusy) cca 20.000.- Kč
  • celkem za materiál cca 62.000.- Kč 

Není započtena cena montáže, nastavení a programování, protože závisí na konkrétním řešení a dalších faktorech.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.