Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Setkání fandů pozemního a satelitního příjmu televize a digitálního radia DAB

Všechny fandy pozemního i satelitního příjmu televize a také digitálního rádia si dovoluji co nejsrdečněji pozvat na osobní setkání, kde si můžeme o různých problémech a řešeních v klidu popovídat, něco si ukázat, případně si odpočinout večer u ohně.

Toto setkání je určeno nejen zarytým fandům anténní techniky, ale všem, které tento obor zajímá, hledá řešení ať již nějaké realizace anténního systému nebo nějakého problému nebo je jen zvědavý.

Pokud chcete strávit celý víkend mezi podobně "postiženými" a nebo se prostě jen na hodinku stavit, přijďte pobejt.

Vstup zdarma.

Termín konání

Setkání se bude konat ve dnech 10.-11.června tohoto roku, vždy od 10,00 hodin. Jedná se o sobotu a neděli s možností příjezdu již v pátek.

Kde se potkáme

Protože předpokládám účast až desítek zájemců, zvolil jsem pro naše setkání autokemp v Milovicích u Hořic, kde najdeme dostatek prostoru nejen pro prezentaci všeho potřebného, ale také pro klidné posezení, opečení buřtů a vůbec .

Na stránkách Autokempu Milovice najdete všechny potřebné informace nejen o umístění, vybavení, ale především o cenách a možnostech ubytování pro ty, kteří budou chtít spojit popovídání o řešení televizního příjmu s relaxem o víkendu.

Zájemci o ubytování se mohou informovat, případně si ubytování zajistit, u paní Rýglové, telefon 602 275 577. Pokud si budete ubytování objednávat, nezapomeňte zmínit, že se jedná o toto setkání. Pokud si budete chtít ubytování rezervovat, nenechávejte to na poslední chvíli.

camp Milovice

Milovice1

A jak to vypadá na místě samém

Vybral jsem seskupení chatek (číslo 1 až 16), kde je spousta volného prostoru a hlavně kryté posezení pro případ nepříznivého počasí.

Tento prostor je umístěn hned za vjezdem do autokempu naproti recepci vlevo,v jeho bezprostřední blízkosti je jednak restaurace, stánek s občerstvením, toalety, tak snad by nám nemělo nic chybět.

V případě nepříznivého počasí je k dispozici krytý prostor s grilem a hlavně sezením, kde se dá klábosit i kdyby trakaře padaly.

Pro snažší představu a navigaci přikládám mapu místa konání.

Program

Abych nikoho nevystresoval nějakým pevným programem (již na začátku jsem avizoval, že bych rád, aby to velmi neformální setkání), pak se nic takového konat nebude. Proto spíše než pevný program uvedu základní témata, o kterých by mohla býti řeč, která jsem zaregistroval jako nejčastější dotazy, se kterými se na mně uživatelé obracejí :

  • možné způsoby příjmu TV programů, jejich přednosti a nevýhody
  • řešení televizních rozvodů v rodinném domě, návrh a koncepce, použité komponenty
  • nejčastější poruchy příjmu (například za inverze nebo místní rušení) a jejich odstranění
  • společné televizní antény, jejich modernizace, rozšíření programové nabídky
  • digitální rozhlasové vysílání DAB+
  • dálkový příjem TV, antény a anténní soustavy
  • a další témata, které vyplynou z diskuze

Co bude k vidění

Pokusím se připravit ukázky skupinového satelitního příjmu, řešení příjmu pozemního DVB-T2 vysílání v rodinném i bytovém domě, satelitní vysílání a jeho kombinace s DVB-T2, digitální rozhlasové vysílání, antény pro místní příjem a anténní soustavy pro dálkový příjem TV. 

Anténní čtyřče pro UHF pásmo

Pro ty, kteří si pohrávají s myšlenkou dálkového příjmu televize, bude k vidění i anténní čtyřče, které jsem navrhl a především odzkoušel v praxi. Na místě tak bude možno vidět tuto anténní soustavu v praxi a případně porovnat výsledky s jinými typy antén.

Celý popis tohoto anténní čtyřčete najdete v samostatném příspěvku Anténní čtyřče pro dálkový příjem TV.

kompaktní čtyřče

překvapení 1

Malé překvapení

Z reakcí na článek právě na popsané anténní čtyřče vím, že se jedná o věc, o kterou je poměrně velký zájem. 

Již před nějakou dobou jsem se dohodl s jedním velkým eshopem s anténní technikou, který projevil zájem toto čtyřče nabízet jako kit, tedy kompletní stavebnici.

Želbohu, dosud se nepodařilo tento úmysl zrealizovat, proto se vynasnažím zajistit alespoň několik kompletů pro vážné zájemce, aby si je mohli z tohoto setkání přímo odvézt.

Vzhledem k tomu, že musím nechat vyrobit (a také předem zaplatit) příslušný počet držáků), poprosil ty zájemce, kteří by si chtěli toto čtyřče přímo odvézt jako komplet, aby mi napsali do emailu pavel.wunsch@privatnitechnik.cz

A překvapení číslo dvě

Aby toto naše setkání nebylo jen takové "suché" (což však vzhledem k existenci krytého ohniště a čepované dvanáctky nepředpokládám), tak přesto všechno jsem se dohodl s firmou Omko Digital, a.s., že na toto naše setkání vyšle svého zástupce s autem plným anténářských "dobrot".

Bude proto možné si na místě zakoupit třeba právě to, co vám zrovna pro realizaci vašeho nápadu v oblasti anténní techniky chybí nebo načerpat tu správnou inspiraci.

Není samozřejmě možné dostat do dodávky naprosto celý sortiment z oboru anténní techniky, ale vynasnažíme se dát dohromady zajímavou nabídku antén, zesilovačů, slučovačů, rozbočovačů, koaxiálních kabelů ...

omko logo2

Vyrábíte, prodáváte cokoli, co souvisí s anténní technikou a příjmem pozemního DVB-T2 vysílání nebo satelitní technikou, rozvody signálů v domě a chtěli byste své nabízené produkty u příležitosti tohoto setkání prezentovat ? Máte pocit, že vaše výrobky mohou návštěvníky zaujmout ?

Pak mně kdykoli kontaktujte telefonicky na 605 240 909 nebo emailem na adresu pavel.wunsch@privatnitechnik.cz, po dohodě vám to bude bezplatně umožněno.

A překvapení číslo tři

V rámci tohoto setkání budu mít k dispozici velmi, ale opravdu velmi zajímavou cenovou nabídku satelitní a internetové televize TELLY.

Těším se na setkání

Závěrem bych chtěl poprosit o maličkost.

Nechci, abyste zasílali závazné či jakékoli jiné přihlášky, úplně postačí, abyste projevili zájem na facebookové události, kterou jsem pro tento účel vytvořil. To mi alespoň napoví, zda budu sedět večer u krbu sám nebo nás bude alespoň do mariáše.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.