Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Stanice A11 startuje dnes v multiplexu 23 Českých Radiokomunikací

Dnes, ve čtvrtek 27.dubna 2023 v 16,00, zahájila vysílání nová televizní stanice A11, jejímž provozovatelem je stejnojmenný mediální dům. Na televizním trhu však nebude úplným nováčkem. Dosud vysílala jako regionálnítelevize.cz, následně byl název změněn na Náš Region (vysílán přes satelit) a dnešním dnem tedy mění název na A11 a stává se z ryze zpravodajského kanálu plnoformátovou televizní stanicí. 

A11 - co  máme očekávat ?

Dle tvrzení provozovatele se můžeme těšit na špičkové  seriály a filmy. Provozovatel stanice zakoupil mimo jiné francouzské detektivky i rodinné filmy.Stanice teké přinese například talk show s Jaroslavem Duškem, investigativní žurnalistiku s Josefem Klímou a další pořady, které budou postupně odtajněny. Nebude chybět ani regionální zpravodajství. Zpravodajské relace budou moderovány umělou inteligencí, první svého druhu na českém trhu.

Ambice nového televizního kanálu jsou velké, necháme se překvapit.

Více informací o nové televizi najdete například na lupa.cz

televize A11

Kde a jak naladit

Nová televizní stanice se objeví v multiplexu 23 Českých radiokomunikací na programové pozici dosud označované TEST 2. Ti diváci, kteří ve svém seznamu programů již tuto programovou pozici vidí (až do spuštění nové stanice A11 byla prázdná, t.j. tmavá obrtazovka bez obrazu), nemusí dělat v podstatě nic, vysílání stanice A11 se tam objeví automaticky. Většinou se jedná o moderní televizory a set top boxy s automatickým laděním.

Kdo dosud tuto programovou pozici naladěnou nemá (typicky uživatelé se staršími televizory se set top boxem bez automatické aktualizace kanálů), je třeba znovu ručně naskenovat multiplex 23 (tedy ten televizní kanál, kde mimo jiné vysílají programy NOVA a Nova Cinema, Óčko, Óčko Star, programy skupiny Barrandov a další). V našem východočeském regionu se většinou jedná o televizní kanály 34 (vysílač Krásné) a 31 (vysílač Černá hora).

Po dokončení ladění se objeví nové programové pozice TEST 2 (zde bude vysílat nová stanice A11), TEST 1 a TEST 4, které jsou rezervovány pro další nové programy.

Hlavně nepanikařit, stanice A11 začne vysílání skutečně až v 16,00, do té doby bude na programové pozici TEST 2 tma.

Problémy s naladěním ?

Pokud máte jakékoli problémy s naladěním nové televizní stanice, kdykoli mně můžete kontaktovat jako obvykle na telefonu 605 240 909, emailem, případně zde na webu pomocí chatu.

Pokud používáte tištěný seznam DVB-T2 programů, je k dispozici nová verze aktualizovaná o novou televizní stanici A11. Seznam DVB-T2 programů je k dispozici ve formátu WORD, který lze libovolně editovat, doplnit, případně zkrátit. Dále je dispozici ve formátu PDF, který lze rovnou vytisknout a používat. Toto řešení ocení především starší uživatelé, protože jim usnadní orientaci ve vysílaných programech. Televizor nebo set top box stačí naladit a seřadit podle tohoto seźnamu.

Seznam programů v obou formátech najdete v rubrice KE STAŽENÍ.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting