Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Začátek vysílání nové televizní stanice Sporty TV opět odložen

V pozemním televizním vysílání DVB-T2 měla dne 14.března tohoto roku odstartovat nová televizní stanice Sporty TV. Její ostrý start byl již několikrát odlože a ani toto datum nebude dodrženo.

Začátek vysílání Sporty TV odložen na 1.března

Důvodem dalšího odkladu je snaha nabízet „od začátku co nejkvalitnější sportovní obsah“.

„Zahájení vysílání je naplánované na 1. března 2024. Termín jsme se rozhodli posunout z důvodu zkvalitňování služeb s ohledem na budoucí publikum. Naší snahou je, aby diváci měli hned od začátku co nejkvalitnější sportovní obsah, jako například rozhodující kola základní části volejbalu, florbalu, začátek play off a další,“ vysvětlil Jan Smíšek, výkonný ředitel Perinvest Group.

sporty-tv (kopie).jpg

Sporty TV se chce zaměřit na domácí ligy sportů, které nemají takový prostor v televizi, ale také na juniorské ligy a zahraniční soutěže. Plánuje například vysílat přenosy finské a švédské nejvyšší hokejové ligy. Vysílací studio bude mít v někdejším sídle kabelové společnosti UPC v pražských Nuslích, odkud vysílal kabelový promo kanál UPC Express.

Ve vysílání Sporty TV se objeví také přenosy nasmlouvané pro streamovací službu Czechicehockey.tv, kterou provozuje společnost Perinvest Media, napůl vlastněná provozovatelem Sporty TV a švédskou společností Sportway. Ta zároveň provozuje po celé Evropě stovky fixních chytrých kamer Sportway ve sportovních halách. Jenom v Česku je těmito kamerami osazeno 95 hokejových a 30 florbalových hal.

"Nová sportovní stanice Sporty TV by měla zahájit vysílání 1. března v naší celoplošné DVB-T2 síti 23 na pozici Test-1. Avizovaný obsah vypadá zajímavě - basketbal, florbal, házená. Sporty TV tak bude vedle ČT Sport dalším atraktivním obsahem v DTT", doplnil Macel Procházka z Českých Radiokomunikací.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.