Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Konec programu Sport 5 ?

Dnes jsem při realizaci anténního systému u zákazníka zaregistroval, že při ladění multplexu 24 nebyla načtena programová pozice programu Sport 5. Na televizorech a set top boxech, kde tato pozice zůstala, se při přepnutí na tento program objeví hláška "Služba není k dispozici". Při novém skenování multiplexu 24 tato programová pozice zmizí a není v současné době dostupná.

Jak k tomu došlo ?

Dodělal jsem anténní systém, zapojil zesilovač a jeho napájení, nastavil úrovně jednotlivých multiplexů, připojil příslušný rozbočovač a nakonec přklopil víko montážní krabice a byl jsem na své "dílo" patřičně hrdý. Na každé účastnické zásuvce jsem naměřil předem předpokládé hodnoty úrovně i kvality DVB-T2 signálu.

Zákazník si přinesl svůj televizor a za nedílnou součást mé práce pokládám i naladění všech programů. Načetl jsem tedy všechny multiplexy a jako "bonbónek na dortu" jsem chtěl naladěné programy srovnat podle nějaké "štábní kultury", inspirace například v rubrice Seznam programů.

 Při třídění programů a jejich seřazování jsem zjistil, že program Sport 5 nebyl načten, původně jsem to považoval za svou chybu ale opakované skenování multiplexu 24 ukázalo, že tato programová pozice se  tuto chvíli v rastru Digital Broadcasting skutečně nenachází.

Program Sport 5

Sport 5 o sobě tvrdí, že je jediná česká sportovní televize, která vysílá zdarma v pozemním vysílání. Měsíčně vysílání sleduje téměř milion divákům.

Stanici Sport 5 šíří (šířil) celoplošný DVB-T2 multiplex 24 operátora Digital Broadcasting. Stanice je také v nabídkách satelitních platforem Skylink a freeSAT a dalších televizních operátorů.

sport5 logo

výpadek sport5

Na Skylinku se již objevila reakce

Dnes ráno (19.7.2023) se v distribuci Skylinku objevila tato textová informace, v pozemním vysílání DVB-T2 není stále nic.

Žádná informace není dosud ani na webových stránkách provozovatele programu, ani na jeho Facebooku (poslední příspěvek 6.2.2023), Instagramu, Youtube ani Twitteru (tam jsou dokonce poslední příspěvky z roku 2018).

Nejde ani satelitní distribuce tohoto programu

Ani v programové nabídce například satelitního operátora Skylink není v době psaní tohoto příspěvku program k dispozici, na jeho pozici se objeví hláška "kódovaný signál".

Nefungují ani webové stránky

Pokud zadáte do prohlížeče adresu www.sport5.cz, dojde k načtení home page, avšak další odkazy jsou již nefunkční. To jisto jistě nemá nic společného s distribučním pracovištěm pro DVB-T2 a SAT programy.

Důvod výpadku je nejasný

Na helpdesku provozovatele multiplexu 24 (jehož součástí byl dosud i program Sport 5), společnosti Digital Broadcasting, mi operátor sdělil, že jediné informace, které má k dispozici jsou takové, že provozovatel programu Sport 5 má údajně technické problémy na odbavovacím pracovišti.

S touto informací však příliš nekoresponduje fakt, že z multiplexu 24 tato programová pozice zmizela úplně ...

Budeme se tedy muset obrnět trpělivostí a vyčkat věcí příštích.

P.S.

Všimli jste si , že ze strany provozovatele programu (Sport 5, as.), ani ze strany vysílatele programu (Digital Broadcasting) není žádná adekvátní reakce ? Dokonce i zpravodajské portály zabývající se problematikou DVB-T2 vysílání mlčí. Zázrak ? Nikoli, odjakživa platí, že nejlepší informace jsou z praxe.

Inu, léto, dovolené ...

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting