Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Zasněžená parabola, konvertor obalený sněhem

Ještě včera vše hrálo normálně, dnes nejde ani jeden program! Totální výpadek satelitního příjmu! Co s tím zase na tom Sklyinku (freeSATu, Telly ...) dělají ?

Odpověď může být kupodivu prostá

Přátelé, ač je to vzhledem k předchozím rokům téměř k nevíře, je zima a k té patří mráz a sníh. A především sníh dokáže při nevhodné konstelaci satelitní příjem totálně znemožnit.

Pokud tedy máte zasněženou parabolu a konvertor obalený sněhem, pak opravdu v naprosté většině případů neuvidíte ze satelitu nic.

zasněžená parabola

Vlídné zimní počasí minulých let dalo skoro zapomenout nepříjemnému problému. Pokud totiž parabolu pokryje sníh (většinou od spodního okraje do poloviny zrcadla) a ještě k tomu obalí konvertor (to je ta krabička na konci trubky od paraboly), pak je hotovo a je po satelitním příjmu. Neděje se tak tomu vždy při sněžení, záleží na mnoha faktorech (teplota, vlhkost, síla a směr větru, intenzita sněžení).

Co s tím ?

Nebudete mi to věřit, ale řešení je triviální. Pokud máte parabolickou anténu přístupnou (na balkóně, nízko na stěně domu), postačí smetáček a sníh opatrně odstranit. Kdo má ovšem parabolu na střeše (a neposlouchal montážního technika, který radil, aby zůstala pokud možno jednoduše přístupná), ten si počká na jaro.

Co když odstranění sněhu nepomůže ?

I to se může stát a svědčí to další možné poruše. Pokud jste tedy sníh z paraboly a konvertoru odstranili a přesto dále příjem není možný, kontaktujte mě, pokusíme najít zdroj problému.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.