Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Chytrý dům

O "chytrém domě" slyšela určitě řada z vás.

Co to vlastně je ?

Technologie chytrého domu umožňuje ovládat všechy potřebné funkce zpravidla z nějakého terminálu nebo na dálku například přes mobilní telefon.

Obecně se jedná o ovládání takových funkcí, jako je například topení, alarm, audio a videotechnika, ovládání dveří, vrat a podobně. Samozřejmě, že optimální je řešit tuto technologii již projektování domu (aby se nemusely případně sekat další průchody pro kabeláž, tahat další kabely a podobně), dále je potřeba zvolit odpovídající technologii.

Technologií, které tuto problematiku řeší, je na trhu již poměrně dost (Loxone a další), ale mají jednu zásadní nevýhodu - jedná se o poměrně nákladná řešení.

Lze tedy vytvořit chytrý dům i v případech, kdy máme již "postaveno", nechceme investovat nereálné částky a přesto bychom rádi komfortně ovládali potřebné funkce, samozřejmě plnohodnotě i na dálku ?

 Jde to. Zde si ukážeme praktický příklad realizace, kdy se podařilo skloubit moderní technologie několika plaforem, které spolu dovedou spolupracovat a vytvářejí tak potřebný komfort.

Základním předpokladem a vlastně úplným základem je vybudování nějaké infrastruktury, která dokáže jednotlivé komponenty vzájemně propojit.

Vzhledem k tomu, že se nacházíme v době "internetové", ukazuje se jako výhodné realizovat tuto základní infrastrukturu (tedy domácí síť) v provedení ETHERNET.


inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting