Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Další velké přeladění programů freeSAT

Namísto toho, aby freeSAT ukončil v podstatě dvouletou agónii s přechodem své distribuce programů na družici Astra, přichystal svým zákazníkům vánoční a hnedle i novoroční nadílku, která se protáhne až do května 2024

Buou se přelaďovat programy, a to hned na etapy.

Komedie na pokračování

Podle sdělení pracovnice zákaznické linky freeSAT není konečné datum přechodu na ASTRU zatím známo. Důvodem je podle vyjádření velké množství stávajích zákazníků, kteří stále využívají distribuci programů z družice THOR.

Namísto toho (údajně z technických důvodů) dojde k dalšímu velkému přeladění programů tohoto operátora.

freesat logo300x200.jpeg

Jaké programy a kdy nejpozději přeladit

Programy DocuBox, Eroxx, FightBox, Filmbox Premium HD, Arena Sport 1, CNBC Europe, Bloomberg, Fashion TV, History HD, Story 4 CZ bude nutné přeladit nejpozději do 12. 1. 2024

Programy TV8, Sport 2 HD, JimJam bude nutné přeladit do 8. 3. 2024.

Programy Nat Geo Wild HD, CNN Prima News, CS Film, CS Horror, Film+ HD, Filmbox Stars, LALA, Markiza International, Prima Cool, Prima Love, Prima Krimi, Senzi, Šláger Original, TA3, TV Lux, ČT:D, ČT Art, Duna, Filmbox Basic, M4, Paramount Network, Sport 1 HD, TV Paprika, Love Nature HD bude nutné přeladit do 13. 5. 2024

Dodatečně si budou muset diváci přeladit programy Nat Geo Wild HD (plánovaná freq. 11,766 GHz, pol. V, SR 28000, FEC 7/8, DVB-S), Love Nature HD  (plánovaná freq. 12,034 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK). Souběžné vysílání na nových parametrech u těchto programů zatím nebylo spuštěno, nelze je tedy naladit již nyní.

Koho se přeladění týká a kdo může být v klidu

Přeladění se pochopitelně netýká těch zákazníků freeSAT, kteří již přešli na distribuci programů z družice ASTRA. Dále se přeladění netýká těch uživatelů, kteří používají moderní set top boxy operátora freeSAT vybavených funkcí FastScan (u těch proběhne přeladění automaticky a uživatelé nezaznamenají žádné změny).

Všichni ostatní, tedy ti, kteří používají starší přijímače bez funkce FastScan nebo televizory s dekódovacím modulem bez téže funkce, si budou muset programy naladit ručně. Existuje řada diváků, kterým nevyhovuje řazení programů podle funkce FastScan a programy si ladí sami a řadí je dle své preference, tak tito budou také nuceni naladit ručně příslušné programy podle nových parametrů.

Parametry a návody pro ruční ladění programů naleznete na stránkách provozovatele platformy freeSAT.

Už vás to nebaví ?

Nevím, zda freeSAT chce tímto způsobem své abonenty edukovat v ovládání a programování svých přijímačů či pouze zpestřit fádní programy něčím neotřelým. Zvláště diváci důchodového věku však pro podobné kratochvíle nemají příliš pochopení.

Pro ty, kteří mají satelitní televizi za účelem sledování programů, alternativa samozřejmě existuje. Ze stejné družice THOR (odkud stále probíhá vysílání programů freeSAT) vysílá další satelitní platforma TELLY.

Pokud máte pocit, že přelaďování freeSATu jste si již užili dosyta a neplánujete ani následný přechod tohoto operátora na družici ASTRA, pak doporučuji prostudovat na stránkách TELLY obsah programových balíčků. Jestliže vám bude programová nabídka vyhovovat, pak je asi čas přemýšlet o změně operátora. Navíc pro uživatele, kteří přecházejí od jiného operátora existuje neveřejná nabídka TELLY, která rozhodovací proces jen urychlí.

Detailní postup, jak jednoduše přejít k Telly, najdete v příspěvku Přechod freeSAT k Telly krok za krokem.

Neveřejná nabídka je k nahlédnutí na těchto stránkách v příspěvku Neveřejná nabídka Telly, avšak je přístupná pouze po předchozí registraci (protože je opravdu neveřejná). Pokud se nechcete registrovat a o tuto nabídku máte zájem, kontaktujte mě na chatu, emailem nebo telefonicky na 605 240 909.

Považujete uvedené informace za přínosné ? Podělte se o ně s ostatními prostřednictvím sociálních sítí !

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.