Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

freeSAT přitlačil na pilu !

Společnost M7 Froup (vlasněná francouzskou společností CANAL+), která v České republice a Slovenské republice vlastní satelitní platformy freeSAT s Skylink, provedla další úpravu v distribuci satelitní platformy freeSAT.

Prima krimi přechází na SD

freeSAT provedl úpravu distribuce svých programů. Na družici THOR převedl u programu Prima krimi vysílání do klasického (SD) rozlišení.

Programy byly dosud vysílány ve vysokém rozlišení (HD), touto úpravou došlo ke znatelnému  zhoršení kvality přenášeného obrazu.

Prima krimi

Další změny v distribuci freeSAT

Mimo programu Prima krimi provedl vlastník satelitní služby freeSAT technické změny i u dalších programů, konkétně pak u dalšího programu skupiny Prima (Prima MAX)  a sportovního programu Arena Sport 1. Oba tyto programy tak společně s Prima krimi vysílají pouze v základním rozlišení (SD).

Je jasné, že tyto technické úpravy satelitního vysílání freeSAT mají za cíl stupňovat tlak na předplatilele této služby k přechodu na družici ASTRA 3, odkud budou programy této satelitní platformy v budoucnu poskytovány souběžně s nabídkou Skylinku.

Vzhledem k tomu, že společnost M7 Group poskytuje z družice THOR své služby i dalším regionům (Maďarsko a Rumunsko), je evidentní, že po případném zrušení distribuce TV programů pro ČR je možno uvolněnou kapacitu použít pro rozšíření nabídky pro jiné trhy. Nehledě na to, že dlouhodobá souběžná distribuce stejných programů pro ČR ze dvou satelitních pozic je pro majitele satelitních platforem freeSAT a Skylink z pohledu provozních nákladů nesmyslná.

Co s tím ?

Dá se předpokládat, že podobných nepříjemných zásahů ze strany freeSAT bude logicky přibývat s cílem "dotlačit" své zákazníky k přesměrování antény na ASTRU 3 s tím, že jednoho dne by k ukončení služeb na družici THOR pro abonenty freeSAt došlo tak jako tak.

Pro předplatitele freeSAT tak v současné době nastává okamžik rozhodnutí, zda u současného poskytovatele zůstanou, přesměrují své antény na družici ASTRA 3 a budou nadále využívat služeb svého operátora. Pro hovoří především fakt, že distribuce programů přes tuto družici bude na dlouho dobu stabilní a bude se zřejmě v budoucnosti dále rozvíjet, co se kvality a počtu přenášených programů týče. Proti pak stojí skutečnost, že měsíční předplatné se oproti současným cenám evidentně zvedne - viz například zdražení u satelitní platformy Skylink.

Druhou možností je samozřejmě přechod k jinému operátorovi, zde se nabízí například TELLY, která používá k distribuci programů také družici THOR a přechod by tak byl nenásilný. Jde pouze o to, posoudit programovou nabídku a cenu.

Pro ty, kteří se rozhodnou pro přechod na družici ASTRA 3, připomínám svůj starší příspěvek  Jak na přechod z freeSAT na Skylink, kde zájemci najdou kompletní postup přechodu. 

Přesměrování antény, případná její výměna, výměna LNB (konvertou) za monoblok pro současný příjem družic ASTRA 3 a ASTRA 1, případně další úpravy, nejsou žádná raketová technika. Pro stabilní příjem je však určitě lepší, aby se nastavení antény realizovalo s patřičnou měřicí technikou a především praktickou znalostí.

Pro zájemce o přesměrování a nastavení paraboly v rámci východočeského kraje pak doporučuji nezávazný formulář Objednávka přetočení satelitní antény.

Kontaktovat mě můžete také telefonicky, emailem, na chatu, přes Facebook ...

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting