Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Inverzní počasí

Tak je to opět tady. Podle předpovědi meteorologů nás má celý tento týden potrápit inverzní charakter počasí. Návštěvníci hor se radují, čeká je totiž nádherné slunečné počasí s ideaálními podmínkami k zimní rekreaci, zatímco my, obyvatelé nižších nadmořských výšek budeme celé dny zahaleni v mlhách a slotě.

A aby toho nebylo málo, řada lidí usedne k televizorům (taky co v takovém počasí venku dělat) a zjistí, že televizní programy, které dosud hrály bez problémů, jsou najednou postiženy výpadky, případně nefungují vůbec. I toto může mít na svědomí inverze. 

Co to způsobuje ?

Že se něco děje, poznáme podle známé hlášky televizoru nebo set top boxu, případně podle rozpadávání obrazu.

Není tak úplně pravda, že televizor nebo set top box je v tu chvíli bez signálu, obvykle je úroveň (síla) signálu zcela v pořádku a na obvyklé úrovni, avšak kvalita signálu je mizerná.

Je to způsobeno tím, že při inverzním počasí se k nám dostávají signály vzdálených vysílačů na stejném kanále, které způsobí dramatický pokles kvality přijímaného signálu se všemi nepříjemnými doprovodnými jevy.

Co s tím ?

Popravdě řečeno, nic moc. Slabým prvkem jsou v tuto chvíli přijímací antény (a jejich nasměrování), případně použité zesilovače. Podrobné informace k této problematice najdete v příspěvku Rušení televizního příjmu za inverzního počasí.

Pokud máte jakékoli dotazy, jsem k dispozici na telefonu 605 240 909.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.