Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Jak na přechod z freeSAT na TELLY ?

Tímto příspěvkem reaguji na množství telefonátů a emailových dotazů od uživatelů satelitní platformy freeSAT. Zdá se, že poslední velké přeladění tohoto operátora otrávilo poměrně velké množství diváků a pochopil jsem, že hledají možnost přechodu jinam s minimálními náklady a především minimální námahou.

Elegantní alternativou náhrady satelitního operátora freeSAT je TELLY.

Proč ?

Satelitní televize TELLY

TELLY vysílá svojé programy na několika transpondérech satelitu Intelsat 10-02 (1°W) a Thor 6 (0,8°W). Signál je kódován systémem Nagravision. Pro příjem je zapotřebí HD set-top box od operátora. K tomu nebo i samostatně lze přikoupit TELLY CA modul s vestavěnou dekódovací kartou TELLY.

Asi největší programovým lákadlem jsou sportovní programy Eurosport 1,2 a Nova Sport 3,4, které v nabídce freeSAT (potažmo Skylink) chybí.

TELLY vysílá své programy na stejné družici THOR jako freeSAT, odpadá tedy jakákoli manipulace s parabolou nyní i do budoucna.

telly logo

Nejčastější důvody k hledání jiného operátora

Je třeba předeslat, že nejvíce dotazů je od těch uživatelů, kteří používají své externí satelitní přijímače, nepoužívají tedy set top boxy zapůjčené operátorem, které se na nové parametry ladí samy.

Podle nejčastějších dotazů bych jako nejčastější důvod nespokojenosti uživatelů uvedl nejen různá přeladění, ale také neoznámené technické změny vysílaných programů. Jako příklad nejčastěji uvádíte, že v případě změny parametrů programů Nova Cinema a Barrandov došlo nejen k přeladění těchto programů, ale také ke změně kodeku zvukové stopy na moderní AAC, který ovšem řada starších přijimačů nezvládá. Výsledkem po pracném ručním naladění byl sice program na obrazovce, ale bez zvuku.

Právě majitelé starších přijímačů musí v případě přeladění programů na nové parametry své přístroje naladit ručně sami, což mnohým způsobuje samozřejmě problém. Řada těchto diváků některé změny ani nezaznamenala, protože programy dotčené změnou parametrů prostě nesledují. Poslední velké přeladění několika desítek, především pak programů ČT, Primy a Novy se však dotklo každého.

Zrovna tak řada abonentů freeSAT nemá ještě přesměrovanou parabolu na družici ASTRA 3B, odkud bude probíhat distribuce programů freeSAT i Skylink společně (což je samozřejmě z pohledu majitele obou značek, francouzské společnosti CANAL+, logické a hlavně ekonomické řešení).

Mnoho diváků pociťuje tyto změny jako nekomfort a vede je to k hledání vhodné alternativy.

Postup přechodu k TELLY

Vím, že řada uživatlů je hodně konzervativních, ale přechod k jinému satelitnímu operátorovi není jako rozvod manželství. Dá se to absolvovat hladce a hlavně rychle.

V první řadě bych všem , kteří o změně satelitního operátora uvažují, doporučil projít a srovnat programovou nabídku obou operátorů. Seznam programových balíčků a jejich cen satelitního operátora freeSAT je zde, nabídka operátora TELLY je zde. Pokud člověk není zrovna příznivec nějakého speciálního programu, asi se shodneme v tom, že obecně je programová nabídka obou operátorů velmi podobná. Zásadnější rozdíl je v nabídce sportovních programů, kde TELLY jasně vítězí s programy Euosport 1, a Nova Sport 3,4. Pokud jste ovšem fanda Premier League, pak je třeba se poohlédnout jinde, Nabídka TELLY sportovní kanál CANAL+ Sport neobsahuje.

Nenechte se zaskočit cenou balíčků TELLY, mám pro zájemce neveřejnou cenovou nabídku, která je dle mého názoru bezkonkurenční. Mohu pouze naznačit, že se jedná o slevu v řádech desítek procent.

Dobré je také srovnat ostatní nabízené služby, například možnost sledování programů přes internet. Tuto možnost nabízejí oba operátoři, základní funkce (zpětné sledování a podobně jsou opět bezmála totožné).

Pokud dojdete k závěru, že je pro vás přechod k TELLY zajímavý, je třeba učinit následující kroky :

  • ukončit smluvní vztah s platformou freeSAT. Doporučuji se telefonicky obrátit na zákaznickou linku freeSAT 222 999 900 a informovat se o způsobu ukončení své smlouvy ( k uzavření smlouvy s TELLY není třeba mít vztah s freeSAT ukončen)
  • kontaktujte mně telefonicky na 605 240 909, emailem nebo na chatu, sdělím vám konkrétní cenovou nabídku pro požadovaný programový balíček, doporučím vhodné technické zařízení k příjmu programů (moderní externí set top box s automatickým laděním programů TELLY, smart CAM modul pro televizory také s automatickým laděním programů)
  • pro uzavření budoucí smlouvy budu potřebovat následující údaje : jméno, příjmení, adresa trvalého bydliště, adresa instalace zařízení (pokud se liší od adresy trvalého bydliště), telefon, případně email, číslo OP a rodné číslo. Smlova se uzavírá na 2 roky
  • všechny poskytnuté údaje budou předány TELLY a následně budete telefonicky kontaktováni za účelem sjednání termínu návštěvy instalačního technika. V případě mé části východočeského kraje budu instalačním technikem já, v jiných regionech pak někdo z kolegů
  • ve sjednaný termín vás navštíví instalační technik, který provede instalaci set top boxu, případně smart CAM modulu do televizoru a dojde k podpisu smlouvy.

Je patrné, že přechod k TELLY není žádná "raketová věda" a lze ho zvládnout během chvilky.

Podrobný postup je popsán v příspěvku Přechod od freeSAT k Telly krok za krokem.

Nějaké dotazy nebo nejasnosti ?

Kdykoli mně kontaktujte telefonicky na 605 240 909, emailem nebo na chatu přes chatbota Smatíka, je tady pro vás.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.