Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Ve své každodenní praxi se setkávám s požadavkem zákazníků, kteří poptávají zřízení individuální TV antény na domě, kde je paradoxně instalována společná televizní anténa.

Důvod je jasný - společná televizní anténa neplní svou funkci buď vůbec nebo nefunguje tak, jak má. Setkal sem se dokonce is případem bytového domu o cca 24 domácnostech, kde nebyly rozváděny ani všechny v současně době vysílané multiplexy. Majitelé bytů tak nemohli přijímat ani dnes všechny dostupné programy.

Nájemníci a vlastníci bytových jednotek pak samozřejmě hledají různé možnosti, jak požadované příjmu dosáhnout. Všichni tak známe různé "bytovky" a "paneláčky", které sice na první pohled společnou televizní anténu na střeše mají, ale jsou zároveň obsypány množstvím individuálních antén a satelitů.

Ponechme stranou estetickou stránku věci (opravdu na některé domy není pěkný pohled), ale asi důležitější je fakt, že je zasahováno (často velmi laicky a neodborně) do pláště budovy a co je asi nejhorší, také do střechy. Takova neodborná instalace antény na střeše bytového domu může v krajním případě způsobit zatékání a další problémy.

Není přitom nic jednoduššího, než rekonstruovat letitou společnou televizní anténu.

Tento příspěvek má za cíl na praktickém případu demostrovat různé možnosti, postup realizace a dosažené výsledky. Asi nejdůležitějším pak bude překvapivé sdělení, a to je, že rekonstrukce společné televizní antény při rozpočítání nákladů na byt je ve svém důsledku levnější než instalace antény individuální.

Popis rekonstrukce reálné společné televizní antény v bytovém domě naleznete v rubrice Technický koutek v příspěvku Modernizace společné televizní antény v bytových domech.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.