Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Nová televizní stanice v DVB-T2 bude nakonec plnoformátová.

V nedávné minulosti jsem v jednom ze starších příspěvků (Další nový program v pozemním DVB-T2 vysílání) informoval, že v pozemním televizním vysílání DVB-T2 se objeví nový televizní program. Původní kusé informace o tomto programy byly, že se bude jednat o program s názvem Náš region TV.

Jak dnes na společné tiskové konferenci informovali zástupci Českých radiokomunikací, bude situace poněkud jiná, pro televizního diváka však atraktivnější. Nový program ponese název A11 a nahradí stávající projekt regionální televizní stanice Náš region TV (dříve Regionální televize CZ). Bude se jednat o celoplošnou a především plnoformátovou televizi.

Mediální skupina A11

Mediální skupina A 11, která byla dosud aktivní především na trhu tištěných médií, spustí 27. dubna celoplošnou plnoformátovou televizi A 11. Má přitom zájem i další televizní kanál.

A 11 je vydavatelem regionálních novin Náš Region, které vycházejí zdarma po celé České republice ve více než 25 mutacích a jsou k dostání například na pobočkách České pošty, v sítích Eso Market, Levné knihy, Traficon, COOP apod. Vedle toho je vydavatelem řady odborných a zájmových časopisů. 

televize A11

Na co se můžeme těšit

Televize A 11 chce stávající program oživit vlastními pořady. Nadále počítá s regionálním zpravodajstvím z celé republiky. Regionální zpravodajství bude vysíláno v hodinové stopáži od 17:00, od 18:30 se bude vysílat hlavní zpravodajská relace v délce 30 minut.  Dál se počítá s vlastními zábavnými pořady Mladý svět, publicistickým Zaostřeno, talkshow Světlá hodinka s Jaroslavem a dalšími. Na obrazovce A 11 se objeví například Jaroslav Dušek se svou novou show, Josef Klíma s pořadem o Zločinech z 90. let nebo moderátorka Barbora Hlaváčková. Televize dá prostor i novým tvářím jako Jan Januš, Tomáš Zemánek nebo Jitka Kačánová. Nasazovat chce i akviziční seriály, např. Narcos, francouzské detektivky, rodinné filmy a hodně si slibuje také od zábavního obsahu.

Diváci se mohou těšit na kvalitní seriály a filmy. Provozovatel stanice zakoupil francouzské detektivky i rodinné filmy. Vedle akvizičního obsahu bude pro A11 klíčová vlastní tvorba. Každý večer chce A11 vysílat vlastní zábavní pořad.

Provozovatel televize A11 si evidentně věří, protože má ambici překonat ve sledovanosti Televizi Seznam. A aby toho nebylo málo, plánuje do konce tohoto roku spustit druhý kanál A11. Obsahové zaměření je zatím obestřeno tajemstvím, z konkurenčních důvodů jej provozovatel nechce blíže specifikovat. Do budoucna (v horizontu několika let) chce provozovatel spustit ještě třetí stanici.

Televize A11 zároveň jako první televize v Česku počítá se zapojením umělé inteligence (AI) do programové struktury, zpravodajství, ale i moderace zpravodajství pomocí avatarů.

Kde nový program naladit 

Vysílání A11 bude možné přijímat na satelitu Astra 3B, dále v pozemním vysílání v multiplexu 23 na programové pozici TEST2, kde bude vysílat v klasickém SD rozlišení a také u kabelových a internetových operátorů. Programová pozice TEST2 je již v multiplexu 23 dostupná delší dobu (spolu s pozicemi TEST1 a TEST4, které zůstávají zatím prázdné).

V případě satelitu zatím není jasné zda vysílání zůstane po změně značky stanice volné s ohledem na převzatý obsah. Ohledně podoby satelitní distribuce ještě probíhají jednání.

Kdy to všechno vypukne

Televize A11 začne vysílat naostro 27.dubna 2023 v 18,30. Od poloviny dubna tohoto roku bude na pozici TEST2 v multiplexu 23 Českých Radiokomunikací v provozu propagační smyčka A11, která bude lákat na naladění a hlavně sledování nového programu.

Seznam dostupných programů DVB-T2

Aktualizoval jsem zároveň i seznamy programů, které jsou dostupné v sekci KE STAŽENÍ, nový program A11 jsem doplnil. Seznamy programů jsou dosupné ve formátu Word, který je možno libovolně editovat a například doplnit některé regionální nebo zahraniční programy, které v něm uvedeny nejsou. Další seznam je ve formátu PDF, který stačí rovnou vytisknout a používat.

K čemu je tento seznam dobrý ? Osvědčil se mi především u starších zákazníků, kteří mají problém s naladěním programů a s jejich následným vyhledáváním. Stačí televizor nebo set top box naladit, programy srovnat podle přiloženého vytištěného seznamu a hned je po problémech.

Seznamy je možno stáhnout v sekci  Seznam programů.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting