Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Přeladění programů freeSAT dokončeno

Velké přeladění programů satelitní platformy freeSAT (viz příspěvek Důležité upozornění pro zákazníky freeSAT) bylo dokončeno a distribuce programů na původních parametrech byla v pondělí 12.6.2023 ukončena. Původní termín tak operátor o týden prodloužil, aby si mohli zákazníci přeladění pohodlně zajistit. Programy jsou nyní předplatitelům freeSATu k dispozici už jen z nových vysílacích parametrů. Na původních parametrech je již vysílána pouze statická tabulka s informací o přeladění a jeho parametrech. I vysílání této informace bude za nějakou dobu vypnuto.

Dochází také k drobným programovým změnám. Z nabídky freeSAT pro Českou republiku a Slovenskoby byl vyřazen dokumentární kanál Viasat Explore a francouzský program TV5 Monde Europe.

Programy již pouze z nových kmitočtů

Programy  většiny hlavních českých a slovenských veřejnoprávních a komerčních stanic a některých dalších jsou dostupné pouze z nových kmitočtů, souběžná distribuce na starých a nových frekvencích tak byla ukončena

freeSAT karta

Máte s přeladěním problém ?

Uživatelé set top boxů zapůjčených provozovatelem freeSAT by problém mít neměli, set top boxy pronajaté touto platformou jsou vybaveny funkcí FastScan, která zabezpečí přeladění přijímače automaticky bez potřeby zásahu ze strany uživatele.

Ostatní uživatelé s vlasnímí set top boxy si musí programy přeladit ručně, a to zadáním nových vysílacích parametrů, k dispozici jsou například na stránkách parabola.cz.

Pokud máte s individuálním naladěním problémy nebo si na ruční přeladění prostě netroufáte, kdykoli mně kontaktujte. V případě, že podobná technická omezení považujete za nekomfortní, nabízím jako vhodnou alternativu přechod k satelitnímu operátorovi TELLY. postup přechodu je velmi jednoduchý a je popsán v příspěvku Jak na přechod z freeSAT na TELLY.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.