Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Program Nova Sport 6 budí nevídané kontroverze

Nevídané emoce mezi fanoušky MotoGP budí nový program skupiny Nova Nova Sport 6. Nejde samozřejmě o proģram jako takový, ale přesněji řečeno o jeho dostupnost, respektive nedostupnost pro diváky. Nelze samozřejmě mluvit ani přímo o nedostupnosti tohoto programu, ale obchodní politika skupiny Nova udělala většině fanoušků motoristického sportu pořádnou čáru přes rozpočet.

O co jde 

Po několik sezón bylo šíření přenosů MotoGP ustálené, bylo jasné, na jakém programu bude tento druh sportu přenášen, který televizní oprátor má žádaný program ve své nabídce a fanoušek se podle toho zařídil. Po novém prodeji práv a nastavení jiné obchodní politiky majitelů těchto práv ovšem nezůstal kámen na kameni. Mimochodem, tento stav se netýká pouze motoristického sportu a MotoGP, fanoušci například tenisu jsou na tom podobně.

Kde Nova Sport 6 najdeme

Odpověď na tuto otázku je v současné době tristní.

Program Nova Sport 6 je dostupný o O2TV (zcela pochopitelně, Nova a O2 má stejného majitele PPF) a překvapivě Telly.

O2TV je dostupná pouze přes internet, Telly zařadilo tento program do satelitní i internetové distribuce.

Dočasně (s důrazem na slovíčko dočasně) je také tento program dostupný ve slovenské verzi Voyo, otázka je ovšem do kdy.

nova sport 6

Mezi fanoušky to vře

Pro ilustraci nálady fanoušků MotoGP přináším několik ukázek z jedné facebookové skupiny sdružující právě příznivce motoristického sportu. Zcela záměrně přináším komentáře uživatelů této skupiny bez jakýchkoli úprav.

 • Uz me serou. Musel jsem si zaplatit O2 tv abych videl zavody. Celej zivot na to koukam a jezdim a oni udelaji tuhle prasarnu. Kurvaaas
 • Je to hnus když tam jen ohledně 6 si mám kupovat rozšíření balíčku tak ať si to strcej
 • Na to se vám každý v....e dávat to zase na jinou novu a zase vše čím dál drahý to si raději počkám až to půjde a když ne tak vám na to kašlem.
 • Koukal jsem na motorky cele roky ale tohle mě tak nasr....že si to můžou strčit tam co slunce nesvítí....hajzlove.
 • Mají pořád málo nevím pro to měnili hajzli.
 • No serou mě pěkně furt řešit kde na to koukat první závod jsem neviděl a nevím teda.
 • Svině z Novy!!
 • Jděte do prdele idioti máte v palici nasrano
 • Hlavně, že je všude namrdáno plno fotbalu! Tak si tu exkluzivitu strčte do prdele
 • To me tak nasralo ! Zase jen tahat prachy
 • Jj, je mi hodně, ale vždy, když to koupila nová, byly problémy. Ale viděl jsem, teď poprvé ani jeden závod. To se neodpouští. Cokoli od nový u mě konci.
 • Je to všechno dobytek!
 • Zloději ve vládě, zloději v televizi, prostě nás odírají kde se dá.Plaťte ovečky ať se máme líp........
 • Já teda nechápu proč free sat zařadila do své programové nabídky jenom nova sport 5.
 • Běžte do prdele ,zasranci
 • Jsou to zlodeji a vyderaci.
 • Ať jde televize Nova do hajzlu Moto GP a Suberbiky jsem sledoval na Novasport 1 a teď to prodaji 02 takže mam smulu šmejdi

Jak je z diskuzních příspěvků patrné, situace kolem programu Nova Sport 6 opravdu hnula fanouškům žlučí.

Ale co teď

Na jednu stranu fandům motosportu tak trochu rozumím, nové podmínky totálně zbouraly zažitá schemata a jejich řešení. Na stranu druhou je třeba smířit se s myšlenkou, že potřebná práva někdo (soukromá firma) koupil a nakládá s nimi podle svého obchodního záměru. Takový soukromý subjekt a majitel potřebných práv nemá vůči divákům žádné povinnosti a řídí se pouze svým obchodním modelem. Zrovna tak nemá divák žádné právo si nějaký program či obsah vysílání jakkoli uzurpovat a dožadovat se ho. Nakonec smlouva se současným televizním operátorem není svátost manželská a mohu kdykoli přejít jiinam, kde je požadovaný obsah k dispozici. Snažím se mít na tuto problematiku střízlivý pohled a názor, protože podobné výlevy jako ve zmíněné facebookové skupině situaci nevyřeší.

A co mi tedy jako fanouškovi zbývá? Zcela na rovinu - buď (samozřejmě se skřípěním zubů) akceptuji novou situaci a žádáný program si pořídím od jiného operátora, který s ním disponuje, nebo prostě nechám být. Tak jednoduché to je.

O2TV nebo Telly

Na tuto otázku si každý musí odpovědět sám. Základním kriteriem je, zda mám k dispozici slušné internetové připojení postačující svou rychlostí a stabilitou k provozování televize přes internet. V případě, že internetové připojení není nebo je jeho kvalita mizerná, žádná volba prostě není, jedinou šancí je satelitní distribuce Telly.

Zde je dokonce šance v případě přechodu od jiného operátora získat od Telly neveřejnou cenovou nabídku na programové balíčky, která je dle mého názoru u nejvyššího balíčku naprosto bezkonkurenční, viz příspěvek Přechod od freeSAT k Telly krok za krokem, který byl původně zaměřen na přechod zákazníků freeSAT k Telly, ale pravidla jsou naprosto stejná pro přechod od jakéhokoli jiného operátora. Další informace je možno získat v příspěvku Neveřejná nabídka Telly (zde je vyžadována registrace uživatele, protože nabídka je opravdu neveřejná).

Zrovna tak je možno zkombinovat nabídku současného operátora (třeba za cenu snížení současného programového balíčku na nižší a levnější a doplnit ho internetovým balíčkem Sport od Telly. Podobných kombinací je možno vymyslet celou řadu. I zde má Telly zvýhodněnou nabídku především pro ty zákazníky, kteří nedisponují moderním televizním přijímačem a potřebují ke sledování internetový se top box.

Přejít od jiného operátora k internetové verzi Telly je otázkou minut, u satelitní distribuce pak maximálně několik dnů.

Je samozřejmé, že pořízení dodatečného programového balíčku Sport od Telly sebou přináší nutnost nějaké další investice. Ve zmíněné facebookové skupině na toto téma padl i jeden rozumný názor, se kterým se plně ztotožňuji:

 • Já nechápu, jak se lidi vztekaji kvůli 300,- měsíčně. Každý víkend hospody narvaný, půlka lidí, co sleduje MotoGP má doma motorku, což není koníček za 500,- měsíčně a vyvádí kvůli ceně jednoho oběda a dvou piv… Všichni asi vědí, kolik Nová platí přenosový práva Dorně, předpokládám, ze ikdyby to bylo 50 mega, všichni to budou chtít grátis..A ještě chodí všichni nadávat Abrahámovi na jeho FB, jakoby on za to mohl…

Pokud má kdokoli zájem o další informace k možnosti přechodu k Telly, neveřejné cenové nabídce Telly, případně balíčku Sport, jsem kdykoli k dispozici na telefonu 605 240 909 nebo na online chatu.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.