Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

V multiplexu 23 skončil ukrajinský program 1+1 International

České radiokomunikace, provozovatel celoplošného pozemního DVB-Z2 multiplexu 23, ukončil po devíti měsících distribuci ukrajinského televizního programu 1+1 International. Na původní programové pozici je pouze černá obrazovka a informace o ukončení vysílání je obsažena pouze v programovém průvodci (EPG).

1+1 International

Ukrajinský program 1+1 International byl zařazen do multiplexu 23 Českých radiokomunikací 11.dubna minulého roku.

Měl sloužit k lepší integraci ukrajinských uprchlíků do společnosti.

Důvodem k vyřazení programu byla změna obsahu tohoto televizního programu z původního zpravodajského charakteru na zábavní.

Program je nadále šířen některými kabelovými a internetovými poskytovateli.

1+1

Proč byl program vyřazen

Mezinárodní verzi televize 1 + 1 International zařadil multiplex 23 do svojí programové nabídky loni 11. dubna. Od plnoformátové stanice 1 + 1 se liší skladbou programu: jde čistě o zpravodajský a publicistický kanál, který informoval o průběhu válečného konfliktu na Ukrajině. O Štědrém dnu se ale 1 + 1 International v multiplexu 23 bez předchozího oznámení změnil na 1 + 1 Ukrajina a mezinárodní verzi kanálu nahradila plnoformátová stanice určená pro ukrajinský televizní trh. Jde o čistě zábavní kanál, který nabízí filmy, seriály, soutěže, zábavní pořady a reality show, který nemá registraci pro státy EU. Stanice pro akviziční pořady nenakupuje vysílací práva pro země mimo území Ukrajiny a CDG jako operátor multiplexu 23 nemůže vysílat programy na základě převzatého vysílání bez registrace v EU. Proto CRA minulý pátek 20. ledna distribuci signálu programu 1 + 1 Ukrajina ukončily.

Toto zdůvodnění bylo převzato z televizniweb.cz, celý článek najdete na tomto webu pod názvem Vysílání pro ukrajince ubývá, mizí z českého DVB-T2 i DAB.

Kde tento a další ukrajinské program naladit

Program 1+1, který se nyní identifikuje jako 1+1 Ukraina (doposud jako 1+1 International), je nadále volně dostupný přes satelit. prozájemce o příjem ukrajinských televizních programů na území ČR připomínám starší příspěvky Satelitní příjem ukrajinských programů (individuální příjem těchto programů), případně Snadný příjem ukrajinských tv programů v bytových domech (skupinový příjem ukrajinských programů například na ubytovnách, penzionech a podobně. Pro zájemce je tato problematika detailně popsána v rubrice Ukrajina (v ukrajinštině).

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.