Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Přechod zákazníků freeSAT na distribuci Skylinku

V souvislosti uvedením nového sportovního programu Canal+ Sport (bližší informace o novém sportovním programu najdete ZDE) pro zákazníky satelitních platforem Skylink a freeSAT připomínám důležité informace především pro zákazníky freeSAT.

Distribuce Canal+ Sport pouze přes ASTRA 3B

Podle dostupných informací bude nový sportovní kanál Canal+ Sport dostupný pro zákazníky platforem Skylink a freeSAT pouze přes družici ASTRA 3B na pozici 23,5 stupně východně.

Freesat logo2

Co to pro zákazníky freeSAT znamená ?

Zákazníci platformy freeSAT přijímají své předplacené programy přes družici THOR na pozici 0,8 stupňů západně. Francouzská společnost Canal+ před nějakou dobou koupila jak satelitní platformu Skylink, tak zároveň freeSAT. Nastala tak situace, že jeden majitel vlastní dvě samostatné satelitní platformy, které pokrývají českou republiku nezávisle ze dvou telekomunikačních družic. Skylink dlouhodobě historicky používá pro distribuci své programové nabídky družici ASTRA 3B na pozici 23,5 stupně, freeSAt (dříve DIGI) pak družici THOR na pozici 0,8 stupně západně.

Pokrývat tak malé území, jako je Česká republika, ze dvou telekomunikačních družic je pro Canal+ (jako majitele obou platforem) nerentabilní. Bylo rozhodnuto, že hlavním distribučním kanálem pro satelitní platformy Canal+ v České republice bude družice ASTRA 3B na pozici 23,5 stupně východně.

Pro zákazníky platformy freeSAT se zatím nic nemění, distribuce původních programů nadále probíhá přes družici THOR. Jiná situace bude však u nově přidávaných programů, které budou pro abonenty obou platforem freeSAT i Skylink distribuovány pouze přes družici ASTRA 3B.

Zatím nebylo rozhodnuto, zda a případně kdy bude distribuce televizních programů z družice THOR na pozici 0,8 stupně západně ukončena a bude zachována pouze společná distribuce z družice ASTRA 3B na pozici 23,5 stupně východně pro obě platformy, tedy freeSAT i Skylink.

Canalplussport1

Sportovní program Canal+ Sport

Nový sportovní program Canal+ Sport, který startuje 1.8.2022, tak bude prvním kanálem pro zákazníky freeSAT i Skylink, který bude distribuován pouze přes družici ASTRA 3B.

Bližší informace o programu, programových balíčcích, cenách a podobně najdete na stránkách www.skylink.cz

Řešení pro zákazníky freeSAT

Zákazník platformy freeSAT, který bude chtít tento nový sportovní program sledovat, má v podstatě pouze jediné řešení, které spočívá v přetočení přijímací antény (paraboly) na družici ASTRA 3B na pozici 23,5 stupně východně.

Nový sportovní kanál bude pro řadu fanoušků samozřejmě lákadlem, protože Canal+ se stal na následující tři roky majitelem práv pro přenosy z Premier League a zatím není jasné, zda a případně s kým se Canal+ o práva "podělí".

Jak bylo řečeno, současný zákazník platformy freeSAT, který bude mít  zájem o tento bezesporu atraktivní sportovní program, bude muset přejít na příjem programů z družice ASTRA 3B. Tímto přechodem se pro něj nic dalšího nemění, nadále zůstáva abonentem freeSAT, mění se pouze způsob distribuce přijímaných programů.

Podrobný popis a postup přechodu na příjem  z družice ASTRA pro zákazníky freeSAT najdete v příspěvku Jak na přechod z freeSAT na Skylink.

Přetočení paraboly

Přetočení přijímací antény, její případná výměna, osazení dalších konvertorů (LNB) a podobně, není žádný technický oříšek. Zákazníci freeSATu z regionu Hořic, Hradce Králové a přilehlého okolí si mohou toto přetočení objednat u mě pomocí tohoto jednoduchého formuláře.

Můžete samozřejmě kdykoli zavolat na 605 240 909, poslat email nebo využít chatu.

Vzhledem k tomu, že zahájení Premier League se kvapem blíží, neváhejte s přetočením paraboly, ať vám žádný zápas neuteče.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.