Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Kde naladit CANAL+ Sport

Ve čtvrtek 4.8.2022 v 18,00 hod odstartoval v českém a slovenském úteru úplně nový sportovní kanál. Fotbalovým fanouškům tak začal sportovní svátek, na který dlouho čekali. Začátek Premier League však byl pro mnoho z nich spojen s napětím, kde všude půjde "naladit", respektive u kterých operátorů bude k dispozici. Až doposud držela vysílací práva O2 TV, kterou na další tři roky nahradí francouzská společnost CANAL+. Až do posledního okamžiku nebylo jasné, komu dalšímu majitel práv tento program poskytne. A napětí ješte neskončilo, neboť právě zákazníci O2 TV a Telly dosud tento program k dispozici nemají. Ačkoli jednání o jeho zařazení stále probíhají, je jasné, že zákazníci těchto platforem minmálně o uvodní zápasy přijdou.

Informace o programu Canal+ Sport 2 (a Premier Sport 3) najdete v samostatném příspěvku Nové sportovní programy.

CANAL+ Sport

Nový sportovní program, který přinese předevší anglickou fotbalovou Premiere league. Vysílání doplní další sportovní magazíny, předzápasová a pozápasová studia, rozhovory a podobně. CANAL+ zakoupila práva na všech 380 zápasů sezóny.

Canalplussport1

Kdo má tedy CANAL+ Sport k dispozici

Protože nový sportovní program je u různých operátorů k dispozici na satelitní i internetové platformě, u dalších pak pouze na jedné z nich, v následujícím přehledu najdete detailní i nformace. Neřeším zde případné balíčky, jejich kombinace a cenu, jde pouze o dostupnost.

SKYLINK

Vzhledem k tomu, že společnost CANAL+ je majitelem Skylinku, je tento program samozřejmě v jeho nabídce na satelitu (ASTRA3B, 23,5E) a zároveň v internetové platformě Skylink Live, kde budou přenášeny streamované programy CANAL+ Sport 1-7.

Skylink zařadil programy CANAL+ Sport 1 HD a CANAL+ Sport 2 HD. Zatímco první zmíněný program bude vysílat nepřetržitě v české a slovenské verzi, CANAL+ Sport 2 HD bude vysílat pouze jen v době konání zápasů a zároveň přinese jednu novinku, a to takzvaný konferenční přenos. Divák nebude muset přepínat mezi programy, o to se postará režie, která zařadí nejzajímavější momenty ze všech současně vysílaných zápasů.

freeSAT

Zákazníci platformy (vzhledem k tomu, že jejím majitelem je opět CANAL+) mají naprosto shodné možnosti jako zákazníci Skylinku. Zde ovšem pozor, podmínkou je, aby zákazník  freeSATu přijímal programy přes družici ASTRA 3B na pozici 23,5 stupně východně. Doposud distribuce programů pro zákazníky freeSAT probíhala (a nadále probíhá) přes satelit THOR na pozci 0,8 stupně záapdně. Zákazníci freeSAT mají však možnost přejít na distribuci přes satelit ASTRA 3B, což je podmínkou pro sledování nového sportovního programu. Postup přechodu na družici ASTRA 3B najdou zájemci v příspěvku  Jak napřechod z freeSAT na Skylink , přetočení antény a její nastavení pak mohou objednat (v rámci východočeského kraje) pomocí jednoduchého formuláře Objednávka přetočení satelitní antény.

T-Mobile Czech Republic

Operátor má programy CANAL+ Sport 1 i CANAL+ Sport 2 v nabídce jak satelitního vysílání, tak prostřednictvím internetu.

Slovak Telekom a Digi Slovakia

Společnost Slovak Telekom zajistila distribuci programů CANAL+ Sport 1,2 prostřednictvím satelitu Intelsat 10-02 na pozici 1 stupeń západně pro platformy Magio Sat, slovenskou DIGI a T-mobile SAT TV.

Kdo (zatím) nový sportovní program nemá

Jde především o operátory O2 TV a Telly. Oba shodně prohlašují, že jednání s majitelem práv intenzivně probíhají a že mají zájem nový sportovní program do svého portfolia zařadit. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.