Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Rádio Energic dnes rozšíří nabídku DAB+

Dnes (pondělí 25.9.2023) vstoupí do vysílání DAB+ nová rozhlasová stanice rádio Energic.

Pokrytí signálem

Rádio Energic bude součástí multiplexu TELEKO, který v současné době pokrývá přibližně 6 milonů obyvatel České republiky.

V multiplexu TELEKO najdete mimo již zmíněného nováčka další rozhlasové stanice, a to Český rozhlas - SEVER, Český rozhlas Hradec Králové, DAB+ TOP 40, Radio Proglas, ZUN Radio a Radio 7.

Všechny stanice jsou vysílány v režimu STEREO přenosovou rychlost 96 kB/s, více informací o vysílačích a podobně na www.teleko.cz.

pokrytí teleko

radio energic

Rádio Energic

Radio Energic získalo licenci pro digitální rozhlasové vysílání na dobu osm let, tedy do roku 2031. Nový rozhlasový program má na platformu DAB+ přinést model moderních stanic západního stylu. Tomáš Veselý už dříve portálu Digitální rádio prozradil, že předobrazem pro Rádio Energic jsou například francouzská a německá rádia Energy nebo rakouský Kronehit.

Podrobné informace k digitálnímu rozhlasovému vysílání DAB+ (vysílané rozhlasové stanice, jednotlivé multiplexy, pokrytí signálem a další) najdete v samostatném příspěvku Co je DAB+. Praktické zkušenosti s příjmem s DAB+ v oblasti Královéhradeckého kraje  (konkrétně Hořice a okolí) jsem pak popsal v příspěvku Praktické zkušenosti s příjmem DAB+ v našem regionu, zkušenosti s pokrytí signálem pak najdete v příspěvku Pokrytí a dostupnost v našem regionu.

Pokud máte k problematice DAB+ jakékoli dotazy, případně máte zájem o realizaci příjmu, kdykoli mně kontaktujte.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.