Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Polský program TVP Sport HD

Již delší dobu pozoruji, že zájem diváků o satelitní a především IPTV (tedy sledování TV programů přes internet) upadá a množí se dotazy na další alternativy.

Důvod je jasný - nabídka satelitních i IPTV operátorů je vždy placená, neexistuje v současné době žádná možnost přijímat touto cestou žádné programy zdarma, a to ani v nějaké omezené nabídce. Týká se to všech obvyklých programů, o těch sportovních ani nemluvě. 

Právě sportovní programy jsou dnes hlavním zdrojem příjmů satelitních a IPTV operátorů. Je tedy vůbec nějaká možnost obohatit svou programovou nabídku neplacených programů a kde ?

Odpověď je paradoxně jednoduchá - přece v klasickém pozemním TV vysílání.

V řadě regionů, a náš není výjimkou, je možno přijímat TV programy sousedních států, u nás tedy polské. 

Nejdostupnější z polských vysílačů je vysílač Sněžné Jámy na polské straně Krkonoš. Tento vysílač i v minulosti patřil mezi oblíbené mezi našimi lovci dálek, protože poměrně slušně pokrývá nejen podstanou část  Královéhradeckého kraje, ale také kraje Středočeského a je také dostupný na řadě míst Prahy (kromě kanálu 47, který je v kolizi s vysílačem na Žižkově).

Vysílá celkem na 5 kanálech, a to 22, 24, 30, 37 a 47 (na všech s výkonem 100 kW), přičemž právě kanál 24 je v našem okolí nejsilnější a s jeho příjmem není tolik technických problémů. A právě na kanále 24 v polském multiplexu  najdeme program TVP Sport HD.

Programový obsah kanálu TVP Sport HD

Nejsem právě skalní příznivec sportovních programů a nedovedu tedy posoudit, zda tento program je nebo není pro českého sportovního fanouška přínosem, proto přikládám link na seznam práv, které tento program vlastní, najdete jej na na tomto odkazu.

Podle informací, které jsem získal na dalších odborných fórech, vlastní tento program práva na řadu významných sportovních akcí, včetně olympijských her a řadu světových šampionátů. Link na diskusi k tomuto programu na stránkách parabola.cz je ZDE.

Program TVP 4K

Za zmínku také stojí, že v době konání například letních olympijských her, mistrovství světa v kopané a podobných velkých sportovních událostech, polská státní televize zřídila namísto TVP Sport dočasný televizní kanál TVP 4K, kde běžely přenosy z těchto sportovních utkání v nativním rozlišení 4K, a to taktéž zdarma.

I z tohoto důvodu může být příjem polských programů pro diváka zajímavý.

Tvp4K

Další programy v polských multiplexech

Pokud tedy někdo zvažuje obohacení programové nabídky, překvapivě snadno ji lze doplnit právě tímto programem. Samozřejmě, že v daném multiplexu jsou vysílány i další programy, které mohou být zajímavé pro další diváky. V řadě míst lze přijímat dokonce všechny 5 polských multiplexů, které mohou přinést pestrou nabídku programů i pro jinou skupinu diváků než jsou sportovní fanoušci.

Jak na to

Pokud má někdo o příjem tohoto polského sportovního programu (samozřejmě i ostatních polských programů) zájem, kdykoli mě kontaktujte. V uvažovaném místě příjmu prověřím, zda je to reálné, případně navrhnu řešení k realizaci.

Tato možnost se samozřejmě týká i bytových domů a malých bytovek, kde doplnění tohoto programu (pokud to příjmové podmínky v daném místě dovolí) není žádný technický problém. V řadě případů není společná televizní anténa v těchto objektech funkční, a proto je výhodné spojit rekonstrukci takové společné antény i s jejím rozšířením o příjem polských programů.

Příklady takové rekonstrukce společné televizní antény, případně rozšíření společné televizní antény o další programy (z pozemní i satelitní distribuce) v bytovce najde zájemce v samostatné sekci Společná televizní anténa.

čtyřče1

Co když je signál slabý

Pokud má někde zájem o příjem programu TVP Sport (respektive jakýchkoli slabých signálů) a je předem jasné, že v místě příjmu jsou požadované signály slabší, může vyzkoušet navrženou anténní soustavu právě pro příjem slabých signálů.

Jedná se kompaktní řešení setavené výhradně z komerčně vyráběných dílů, jehož hlavní předností je reprodukovatelnost.

Podrobný popis, použité díly a poznámky ke konstrukci najdete v samostatném příspěvku Anténní čtyřče pro dálkový příjem TV programů.

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.