Zavolejte mi kliknutím zdarma phone-solid.svg

Totální výpadek satelitního signálu !

Od včerejšího večera a dnes od časného rána jeden dotaz za druhým !

Nejde Skylink (freeSAT, Telly), a to tak že vůbec! Totální výpadek ! A přitom včera šlo vše bez problémů.

A zde je nejpravděpodobnější příčina

Přátelé, ač je to vzhledem k předchozím rokům téměř k nevíře, je zima a k té patří mráz a sníh. A především sníh dokáže při nevhodné konstelaci satelitní příjem totálně znemožnit.

Pokud tedy máte zasněženou parabolu a konvertor obalený sněhem, pak opravdu v naprosté většině případů neuvidíte ze satelitu nic.

zasněžená parabola

Vlídné zimní počasí minulých let dalo skoro zapomenout nepříjemnému problému. Pokud totiž parabolu pokryje sníh (většinou od spodního okraje do poloviny zrcadla) a ještě k tomu obalí konvertor (to je ta krabička na konci trubky od paraboly), pak je hotovo a je po satelitním příjmu. Neděje se tak tomu vždy při sněžení, záleží na mnoha faktorech (teplota, vlhkost, síla a směr větru, intenzita sněžení).

Co s tím ?

Nebudete mi to věřit, ale řešení je triviální. Pokud máte parabolickou anténu přístupnou (na balkóně, nízko na stěně domu), postačí smetáček a sníh opatrně odstranit. Kdo má ovšem parabolu na střeše (a neposlouchal montážního technika, který radil, aby zůstala pokud možno jednoduše přístupná), ten si počká na jaro.

Pomohlo ?

Řekněte to ostatním!

Sdílejte přátelům (klidně i nepřátelům), rodině, komukoli :

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.