Společná televizní anténa - ANO či NE ?
Obyvatelé bytových domů, paneláků, bytovek a koneckonců i nových bytových komplexů jí dobře znají. Ano, řeč je společné televizní anténě, nad jejíž existencí se nikdo nepozastavoval a bral její účastnickou zásuvku v obýváku jako samozřejmost. Bylo naprosto samozřejmé, že člověk se do takového bytu nastěhoval, zakoupil a nainstaloval televizní přijímač, připojil do společné televizní antény a světe div se!, ono to hrálo.
Co se od té doby změnilo? Televizní divák lačnící po dalších (nejlépe desítkách) programů hledal nové cesty. S nástupem satelitního vysílání se bytové domy obsypaly parabolami, s nástupem technologie IPTV (televize přes internet) zase parabol ubývá. Ale zamysleme se nad tím, zda odklon od satelitního příjmu je důsledek rozvoje dalších (IPTV) technologií nebou pouze fakt, že televizní divák se "nasytil" a spokojí se i s nabídkou klasického pozemního DVB-T2 vysílání.
A právě i budoucnost pozemního vysílání hraje důležitou roli. Pokoj bychom měli mít do roku 2030, dokdy platí rozdělení kmitočtových pásem. To ale neznamená, že se v nejbližším období nebude dít nic důležitého, protože ta zásadní rozhodnutí (a rozdělení kmitočtových pásem do této kategorie rozhodně patří) se přijímají dlouhé roky dopředu. Pro zájemce o další informace odkazuji na článek na serveru televizniweb.cz s názvem Jaký bude rok 2023 pro DVB-T2 ? Naprosto klíčový.
Přidat komentář
Přehled komentářů