Není asi třeba zdůrazňovat, že je třeba opět překontrolovat všechny součásti rozvodu. A pokud již budeme nuceni vylézt na střechu, tak v případě letitých instalací raději preventivně vyměňte koaxiální kabel od antény až do místa, kde vstupuje pod střechu (na půdu a podobně), speciálně v případě, že byl použit bílý koaxiální kabel.
Bod 4, výsledek B - indikátor síly signálu ukazuje 100%, indikátor kvality signálu nula
Tímto se dostáváme k řešení takových případů, kde jednoznačná identifikace a tím i odstranění závady není úplně jednoduché. Tento stav vypovídá o tom, že signál je v místě příjmu dostatečně silný, ale je něčím znehodnocený a tím pádem nepoužitelný.
Faktorů, které tento stav způsobují je několik. Pokud se takový problém týká třeba pouze jednoho multiplexu (televizního kanálu), může jít například o problém s místní buňkou mobilního operátora, viz Rušení televizního příjmu signálem mobilního operátora, pokud se to týká všech přijímaných multiplexů (kanálů), pak zaměřte svou pozornost na použitý anténní zesilovač. Jako lahůdka může jít i o napájecí zdroj takového anténního zesilovače. Snažíme se sice identifikovat zdroj problémů na dálku a bez použití měřící techniky, ale tady tyto možnosti v podstatě končí.
To samé platí o chování podle bodu 4, výsledek C a D. Je možné samozřejmě točit anténou, vyměnit ji za jiný typ, experimentovat s různými zesilovači, ale ve finále to k uspokojivému výsledku vést nemusí a bude se jednat o promarněný čas, respektive vyhozené peníze.